Budova knihovny v Hasskově ulici už před několika lety dílčí rekonstrukcí prošla.

„Stavět by se mělo od druhého dubna do konce října. Vybudujeme bezbariérový přístup v interiéru, novou vzduchotechniku, zateplíme střechu, vyměníme okna a dveře, obnovíme podlahu a částečná vyměníme i elektroinstalaci,“ nastínil starosta Pavel Pacal.

Budova knihovny v Třebíči.
Nové schodiště, elektroinstalace i výtahy. Začne oprava knihovny v Třebíči

To vše vyjde na zhruba osmnáct milionů korun, město však na tyto práce získalo dotaci v rozsahu patnácti milionů korun. „V budově bude během rekonstrukce omezený provoz, ale úplně zavřená nebude,“ doplnil Pacal.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář

Po této rozsáhlé opravě už by hlavní budova měla být zrekonstruovaná kompletně. Další opravy ale ještě čekají obě dvě pobočky.

V Modřínové ulici zahájíme stavbu nové knihovny na místě té stávající. V příštím roce opravíme knihovnu v Okružní ulici. Celkové náklady na rekonstrukci všech knihoven by měly atakovat částku šedesát milionů korun. Využijeme dotaci pětačtyřicet milionů korun, kterou jsme na to získali,“ dodal starosta.

Projekt nové knihovny v Modřínové ulici v Třebíči. Může ještě dojít k drobným změnám, nicméně takto by měla opravená budova z větší části vypadat.
Modřínku čeká omlazující kúra. Podívejte se, jak se knihovna v Třebíči změní

Také zmíněná knihovna v Okružní ulici byla před několika lety částečně opravena. Nyní se její provoz nachází v přízemí, později by měla využívat i první patro své budovy.