„Ve středu 18. března radnice začala ve 14 hodin vydávat roušky, které šije třebíčská firma Altreva a další třebíčské menší společnosti. Město chtělo pomoci těm, kteří nemají možnost si roušku ušít ani ji sehnat jiným způsobem,“ uvedla mluvčí Třebíče Irini Martakidisová.

Ukázalo, že mnozí lidé si přišli vytvořit zásoby. „Veřejnost to pojala jinak. Tento způsob distribuce roušek není možný, z hygienického ani bezpečnostního hlediska,“ popsal událost třebíčský starosta Pavel Pacal.

Kdo na ulici nemá, dostane

Kapacity firem nestačí ani zdaleka pokrýt potřebu těch nejpotřebnějších. „Roušky už na náměstí rozdávat nebudeme. Zaměříme se na prevenci. Od čtvrtka 19. března je musí mít ve veřejném prostoru všichni. Jsou vyhrazené nákupní hodiny pro seniory v obchodech od 10 do 12 hodin a my na tuto situaci budeme reagovat,“ zdůraznil starosta.

Pracovníci, kteří mají na starosti prevenci, budou přímo ve městě roušky dávat těm, kteří je nemají nebo nemohou sehnat.

Podle třebíčské mluvčí irini Martakidisoví není v možnostech města roušky distribuovat do schránek. „S firmami se radnice dohodla na dodání určitého počtu těchto ochranných pomůcek, který zdaleka nedosahuje počtu všech obyvatel města a spravedlivě je tedy rozdělit mezi všechny občany nelze,“ dodala mluvčí. 

Online reportáž