Podle její manažerky a zároveň sestry Petry Klementové přitom nebylo vůbec jisté, zda se plavba uskuteční. „Původně to vypadalo, že vyplavou o víkendu, ale počasí a proudy nebyly ideální. Dokonce to chvíli vypadalo, že nepoplavou vůbec a vrátí se domů,“ popsala Petra Klementová. „Nakonec vyplavali v pondělí po obědě a dnes, tedy v úterý, v noci ve dvě hodiny a dvě minuty plavbu dokončili. Plavali dohromady 13 hodin 39 minut,“ doplnila manažerka.

Ta tentokrát svou sestru nedoprovázela a zatím má o průběhu celé akce jen kusé informace. „Nedokážu ani říct, jak dlouho plavala Andrea, kolik kilometrů. Podle fotek a videí to vypadá, že počasí nebylo dobré. Teď stejně jako všichni čekáme, až se Andrea prospí. Pak doplníme další podrobnosti,“ doplnila Petra Klementová.

Andreu Klementovou letos ale čeká ještě jednou tatáž plavba – avšak sólo. Má ji naplánovanou na polovinu srpnu, přičemž čeká, že ve vodě opět stráví jedenáct až čtrnáct hodin. Náklady na tuto přeplavbu činí tři sta tisíc korun. „Chtěla bych vás všechny poprosit o podporu. Vaše emocionální podpora, která se mi dostává po každém úspěchu, je neuvěřitelná a moc si jí vážím. Ráda bych se na vás obrátila s prosbou o finanční pomoc. Každý váš příspěvek mi pomůže pokrýt nemalé náklady spojené s touto výzvou a přiblíží mě k dosažení mého snu,“ píše plavkyně na svém instagramovém profilu.