TŘEBÍČ – PORUBA 4:2

Horácká Slavia vstoupila do bojů o udržení velmi svižně a hned v první minutě Zahradníkův útok dvakrát vystrašil porubského gólmana Štefla. První lajna vynikala ve spalování šancí i dál.

Trápení domácích ukončil až Staněk, který se po závaru dostal k dorážce. Hned po 50 vteřinách udělal další radost fanouškům Zahradník, který se proháčkoval až před gólmana a puk pověsil Šteflovi do víka.

Poruba se před branku domácích, kterou poprvé hájil pardubický host Růžička, dostávala jen ojediněle.

Ve druhé třetině sice měla možnost dvou přesilovek, ale sehrála je bídně, naopak sama málem inkasovala po Pšurného tutovce. V 33. minutě už to bylo 3:0, když Stejskal bleskově našel puk po Nahodilově vyhraném buly a trefil horní růžek branky. Stejná dvojice útočníků si spolupráci zopakovala o čtyři minuty později. Nahodil získal při napadání puk a nezištnou přihrávkou jej předložil Stejskalovi.

V dlouhé přesilovce pět na tři mohlo být ostravskému týmu ještě hůře, jenže Kalábovu ránu zastavila spojnice.

Dlouho bezzubí Ostravané nakonec přece jen skórovali – jen 12 vteřin před koncem třetiny se z brejku ve vlastním oslabení po Burianově chybě trefil za Růžičkova záda Zdeněk.

Hráčům Horácké Slavie už ve třetí třetině stačilo hrát na udržení výsledku. Jenže místo klidného závěru si sami zadělali na drama, když podruhé inkasovali při hře v početní výhodě. Z rychlého protiútoku se přesně mezi Růžičkovy betony trefil Mikula. Další gól už ale v nervózním duelu nepadl. Třebíčští poslední dvě minuty dohráli v početní výhodě.

Branky a nahrávky: 13. Staněk, 14. Zahradník (Čech), 33. Stejskal (Nahodil), 36. Stejskal (Nahodil) – 40. Zdeněk (Bursík), 52. Mikula. Rozhodčí: Skoupý, Ondřej - Šperl, Flegl. Vyloučení: 4:8. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 1430. Třetiny: 2:0, 2:1, 0:1. Třebíč: Růžička - Hrbáček, Havran, Sedláček, Kaláb, Sláma, Bulička, Koktan – Čech, Zahradník, Obdržálek - V. Burian, Nahodil, Stejskal – R. Pšurný, Staněk, Sojčík – Kaňka, Vrba, Přibyl. Poruba: Štefl - Ovšák, Holík, Suchý, Tesařík, Vajda, Rangl, Mlynář - Červenka, Najdek, Zdeněk - Kovařík, Bartoš, Mikula - Gelačák, Rehuš, Domian - Káňa, Bursík, Šedivý

Hlasujte v anketě: ANKETA: Udrží Horácká Slávia Třebíč první ligu?