SPYTIHNĚV – VRCHOVINA 0:0

Zdecimovaná sestava Vrchoviny se představila na půdě rozjetého divizního nováčka. Trenér Richard Zeman proto od začátku vsadil na obranné rozestavení 4-1-4-1, z něhož měl jeho mladý celek vyrážet do rychlých brejků. Hosté mohli jít do vedení už po minutě hry, kdy se po pohledné souhře Buchty s Komínkem ocitl zleva sám před brankářem Kolařík, ale levačkou bránu o půl metru minul. V 11. minutě trefil Kalichův přetažený centr Šandera, ale s jeho střelou i následnou dorážkou Komínka si gólman poradil. Do vážnější akce se poté dostali i domácí, když chybu Skryji uhasil před pětigólovým Ulmanem brankář Kučírek.

Po přestávce bylo šancí poskrovnu. Spytihněv narážela na Lukášem Smetanou dobře organizovanou obranu a utkání spělo k remíze. Tu mohl v závěru odmítnout Vokoun, kterého ideálně uvolnil Kolařík, prvně jmenovaný se však zalekl vyběhnuvšího gólmana a pálil mimo tři tyče. „Hráči odehráli utkání nadoraz a já jim za odhodlaný kolektivní výkon děkuji,“ řekl Zeman.

Rozhodčí: Caletka. ŽK: 2:3 (Chaloupka, Ulman – Wolker, Vokoun, Komínek). Diváci: 100. Vrchovina: Kučírek – Vokoun (89. Blažíček), L. Smetana, Procházka, J. Skryja – Wolker – Kalich, Buchta, Kolařík, Šandera (82. Josífek) – Komínek (77. M. Skalník).

TŘEBÍČ – BOHUNICE 1:1

Hosté začali aktivněji a už v 9. minutě se ujali vedení, když po rohovém kopu hlavou skóroval Píšek. Domácí v prvním poločase obranu soupeře nezaměstnali. Navíc ve 37. minutě musel pro zranění střídat Chlup. Bohunice podruhé zahrozily těsně před pauzou, kdy po rychlém protiútoku Shkurupii trefil levou tyč. Po změně stran měla více ze hry Třebíč, ovšem z převahy vytěžila jen vyrovnání. Nejdříve však Cifka vyrazil dalekonosnou střelu Ivana Čermáka na levou tyč. Po hodině hry průnik Floriána do velkého vápna zastavil Vjater pouze za cenu faulu. Nařízenou penaltu Ivan Čermák proměnil - 1:1. Střelec vyrovnávající branky o minutu později vyslal na zteč Floriána, ale ten z úhlu mířil do noh vyběhnuvšího brankáře. Domácí měli další šanci pět minut před koncem, střídající Karásek přihrávkou za obranu vyslal do samostatného úniku Ivana Čermáka, ale ten mířil mimo. Nakonec měli ke třem bodům blízko Brňané, neboť z následného protiútoku Bombicz trefil spojnici tyče a břevna Beerovy branky.

Góly: 60. I. Čermák (PK) - 9. Píšek. Rozhodčí: Mikula – Hanák, Hanáková. Delegát: Hrkal. ŽK: 1:1 (50. Smažil – 32. Píšek). Diváků: 100. Poločas: 0:1. HFK Třebíč: Beer – Svoboda, Komínek, Havránek, P. Čermák – Chlup (37. Karásek), Koníř, I. Čermák – Novotný (57. Linhart), Durda (57. Florián), Smažil. Tatran Brno Bohunice: Cífka – Vjater, Píšek, Masařík, Suchý - Kulička (89. Damborský), Kostka (73. Tonev), Beneš, Shkurupii (46. Polák) - Bombicz, Kotol.

ŽĎÁR N. S. – PŘEROV 1:1

Domácí začali aktivně, a už v 8. minutě udeřilo po standardní situaci duo Chmelíček-Zedníček, když druhý jmenovaný dorážel Chmelíčkovu hlavičku. Po půlhodině hry si ale obrana Žďasu vybrala slabší chvilku a bylo vyrovnáno. Do přestávky mohlo být znovu veseleji, ale pokusy Chmelíčka, Zedníčka ani Bratršovského v brance neskončily.

Úvodní čtvrthodinu druhé půle jasně ovládl Žďár. V zakončení ale postrádal potřebné štěstí, a tak z rostoucího tlaku, několika rohů a standardních situací nic nebylo. V 64. minutě navíc uviděl druhou žlutou kartu levý bek Cipruš a Přerov se dostal do početní výhody. Tu mohl v závěru při dvou brejcích využít, ale domácí zachránil zkušený Pospíchal.

„Pro nás je ta remíza velkým zklamáním, protože soupeř byl určitě k poražení. Doma bychom měli nad takovýmito týmy stoprocentně vyhrávat,“ litoval bodové ztráty Petr Nedvěd.

Góly: 8. Zedníček – 34. Sahyna. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 5:4 (Cipruš 2, Bratršovský, Mašek, Malínek – Švrček, Mrázek, Matušík, Hrubý). ČK: 1:0 (64. Cipruš). Diváci: 110. Poločas: 1:1. Žďár n. S.: Pospíchal – Doležal, Šindelka, Štursa, Cipruš – Pohanka (74. Mašek), Bratršovský, Heide, Malínek - A. Chmelíček, Zedníček (81. Hlouš).

PELHŘIMOV – VYŠKOV 1:1

Pelhřimovští začali dobře a brzy se dostali do několika šancí. Ve 13. minutě se poprvé měnilo skóre, když přetažený míč sklepl Martin Moravec a Průcha se v těžké střelecké pozici nemýlil. Do poločasu bylo k vidění ještě několik pelhřimovských šancí, nejblíže byl k pojistce Smrčka, kterému jen o kousek unikla Krtkova nahrávka. Po obrátce Vyškov přidal a už v 57. minutě o sobě dal poprvé výrazněji vědět nejlepší hráč hostů Hradil. Jeho střela šla ale těsně vedle. O deset minut později ho napodobil Martin Žoček. V 71. minutě už Hradil nezaváhal, využil minely Naniáše a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Poslední loženku měli opět na kopačkách hosté, když do třetice Hradil obešel Naniáše a jeho pokus zlikvidoval včasný výběh Moravce.

„První poločas se nám vydařil, dostali jsme se do několika šancí a vstřelili jsme i vedoucí branku. Po změně stran jsme hořeli především na lajnách a Vyškov zaslouženě vyrovnal. Hráči utkání odmakali a proti dobře připravenému soupeři jsem rád nakonec i za bod,“ přiblížil utkání trenér Ján Kubík.

Góly: 13. Průcha – 71. Hradil. Rozhodčí: Žilka. Bez karet. Diváci: 300. Poločas: 1:0. Pelhřimov: J. Moravec – Smrčka, Vacek, Kocián, Naniáš – Benda, Fišer (68. Sládok), Průcha, Čihák – Krtek, M. Moravec.

BYSTRC – V. MEZIŘÍČÍ 2:0

V teplém počasí se hrál oboustranně opatrný zápas. Obě družstva v něm trápila nepřesná rozehrávka, a tak bylo vyložených šancí pomálu. Hosté si moc střeleckých příležitostí nepřipravili, a pokud už se do nějaké protlačili, tak mířili mimo branku. To domácí byli v koncovce mnohem efektivnější. V 41. minutě se po centru za obranu řítil sám na Krubu Zedníček, který meziříčského brankáře překonal střelou k pravé tyči.

Stejný hráč se prosadil i ve druhém poločase. Ve vápně si došel pro centr z levé strany, kde si stihl zpracovat míč, obtočit se kolem obránce a z bezprostřední blízkostí podruhé překonal bezmocného Krubu.

Góly: 41. a 78. Zedníček. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: Bez karet. Diváci: 320. Poločas: 1:0. V. Meziříčí: Kruba – Bouček, P. Mucha, Z. Večeřa (38. Kozuň), Z. Mucha – Krejčí, Hort, Berka (78. Beran), Smejkal, Netrda (83. Ďurica) – Vítek.

TASOVICE – SLAVOJ POLNÁ 2:1

Polná musí litovat. Z jejího pohledu bylo utkání přehlídkou promarněných šancí. Hosté byli v první půli o poznání lepší a brzy šli do vedení. Po přihrávce Adamce vyvěsil míč do sítě Kovář. Pak však nastalo trápení Polné. Tutovku zahodil Tlačbaba, Lovětínského vychytal výborný brankář Tasovic a neprosadil se ani Adamec. Ten navíc v závěru poločasu zbytečně fauloval v rohu vápna a domácí Dítě z penalty vyrovnal. Po přestávvvce se Tasovice osmělily a hrozily z brejků. Po jednom z nich je dostal do vedení Doležal. Polná odpověděla náporem, vytvořila si spoustu šancí, ale při jejich zakončení naprosto selhala.

„Zápas byl pro mě velkým zklamáním. Měli jsme vyhrát. Je trestuhodné neproměnit takové množství šancí,“ poznamenal zklamaný polenský předseda Jindřich Skočdopole.

Góly: 45. Dítě (PK), 56. Doležal - 15. Kovář. Rozhodčí: Skřítecký. ŽK: 0:2. Diváci: 380. Poločas: 1:1. Polná: Skočdopole – Bambula, Kučera, Černý, Takacs – Tlačbaba (56. Toma), Lovětínský, Pražák, Adamec (78. Smereka) – Kaplan, Kovář (87. Urbánek).
Ostatní zápasy 5. kola: Napajedla - Otrokovice 1:0, Sparta Brno - Hodonín 0:4.
Příští kolo (středa): Tasovice – Hodonín, ŽĎÁR N. S. – Bystrc, TŘEBÍČ – Napajedla, Bohunice – Spytihněv, Přerov – PELHŘIMOV, SLAVOJ POLNÁ - Sparta Brno, V. MEZIŘÍČÍ – Vyškov, Otrokovice – VRCHOVINA.