Zvolen byl ve čtvrtek čtrnácti hlasy, přičemž jeden z hlasů dal Malý sám sobě. Sedm zastupitelů bylo proti.
Návrh na zvolení Malého radním dávali sociální demokraté již na minulé schůzi, tehdy však Malý nedostal dostatečný počet hlasů.

Rada města je nyní šestičlenná, jeden člověk jí i nadále chybí. Měla by jej postavit ODS, ta ale zatím stále nenalezla cestu z patové situace.
Po odstoupení svého člena Daneše Burketa by ODS mohla nominovat pouze Simonu Kafoňkovou. Její účast v radě je ale vzhledem k jejímu blízkému vztahu se starostou Ivo Uhrem pro část zastupitelů nepřijatelná.

ODS pak má v zastupitelstvu už jen Jaromíru Hanáčkovou a Pavla Pacala. Ti však patří k opozičnímu křídlu ODS. Nesouhlasí se skrytou podporou komunistů, bez které se radniční koalice při klíčových hlasováních neobejde.

Nový radní Vladimír Malý nedávno v zastupitelstvu nahradil Vítězslav Čecha (ČSSD), který se mandátu vzdal. Byl po Daneši Burketovi už druhým radním, který se své pozice zřekl. Zatímco Čech svůj krok zdůvodnil pracovním vytížením, Burket otevřeně hovoří o špatné a nekoncepční práci svých bývalých kolegů, na které se nechtěl dále podílet.