„Věřil jsem, že to kluci zvládnou. Občas to byly nervy, ale výsledek je nádherný a naprosto zasloužený,“ zhodnotil těžký duel se Švýcary Ladislav Janáček, který v Třebíči pravidelně chodí na zápasy Horácké Slavie.

Třebíčané před velkou nafukovací promítací plochou na Karlově náměstí poctivě fandili celý zápas. Po prvních dvou bezbrankových třetinách se hra dostala až do padesáté minuty, kdy skóre otevřel David Pastrňák. Náměstí v tom okamžiku vybuchlo nadšením, a když David Kämpf devatenáct vteřin před koncem trefil prázdnou švýcarskou branku, mezi skandujícími diváky propukla euforie.

Třebíčští už věděli, že Česko má mistrovský titul v kapse. „Deset, devět, osm, sedm, šest, pět, čtyři, tři, dva, jedna!“ odpočítalo tisíc hrdel a v následující vteřině se náměstím rozlehl mohutný jásot.

MS v hokeji, Praha: finále Česko -Švýcarsko
Pastrňák vystřelil druhé Nagano! Čeští hokejisté jsou mistry světa

Čeští hokejisté se v té chvíli po dlouhých čtrnácti letech stali mistry světa, vše navíc umocnilo to, že se šampionát letos konal v Praze. Oslavy mohly začít – a to i v Třebíči, kde fanoušci tento triumf mohli letos sledovat všichni pospolu.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář