Milovníci dobré muziky, skvělé zábavy a vlahých letních večerů se opět po roce dočkali. Třebíč už po šestadvacáté žije festivalem Zámostí. Páteční program patřil například kapelám Vltava a Poletíme, vystoupila také Emma Smetana a Jordan Haj.

„Hudba je dobrá a pestrá, každý si něco najde. Ale mám dojem, že ještě lepší show je dnes v židovské čtvrti,“ poznamenal Petr Svoboda, který na festival dorazil s přáteli.

Americký vrtulník UH-1Y Venom. Dva zbývající dorazí na náměšťskou základnu příští týden.
Zbývající dva americké vrtulníky dorazí na letiště v Náměšti příští týden

Festival Zámostí se v Třebíči koná 7. a 8. června. Poznáte se na fotografiích z prvního dne?Festival Zámostí se v Třebíči koná 7. a 8. června. Poznáte se na fotografiích z prvního dne?Zdroj: Deník/Milan Krčmář

Židovská čtvrť se jako obvykle zbarvila do modré barvy – a tentokrát se organizátoři této neplacené části opravdu překonávali. Kromě pouličních hudebníků mohli lidé zhlédnout i ohňovou podívanou nebo se pokochat velkými svítícími balony na nábřeží. Netradiční výzdoba přilákala davy, v úzkých uličkách židovského města nebylo k hnutí.

Festival Zámostí pokračuje i v sobotu. Na hlavní scéně se objeví například Tata Bojs či Zatrestband, na dvou tanečních scénách se prostřídá desítka dýdžejů, nebudou chybět programy pro děti, v Galerii G34 se odehraje divadelní a taneční vystoupení žáků Základní umělecké školy Třebíč. Další akce se odehrávají přímo v židovské čtvrti a různě po městě.