Ten se loni zapsal do povědomí značné části obyvatel České republiky jiným podobným kouskem – kvůli dětem s DMD běžel z Třebíče na Sněžku. Více než dvousetkilometrový běh kombinovaný s jízdou na kole byl ale něco jiného než nyní připravovaná akce. „Kvůli Everstingu jsem během dubna začal chodit kopečky, abych si zvykl na jiné zapojení svalů, než je při klasickém běhu. Při Everestingu trpí stehna, svaly… Také terén není úplně rovný, a tak hrozí vyvrknutí kotníku,“ popsal Benda pro organizaci Parent Project, která sdružuje rodiče dětí s DMD.

Benda svůj charitativní běh odstartuje v sobotu 10. června v osm hodin ráno od velké skluzavky na začátku Libušina údolí. To se nachází přímo pod Kostelíčkem. Předpokládá, že nahoru a zpět bude běhat až do nedělního dopoledne.

Připojit se může aspoň na jeden výstup každý. „Pro děti budeme mít dole připravené vlaječky. Ty vynesou nahoru a zapíchnou je do velkého modelu Mount Everestu, který pro tuto akci vymodelovaly děti z rudíkovské mateřské školy,“ dodal Benda.