Co je nejviditelnější novinkou z hlediska cestujícího?

Zatímco nyní se do městských autobusů v Třebíči nastupuje pouze předními dveřmi, nový dopravce musí umožnit nástup všemi dveřmi.

Maminky si často stěžují, že řidiči mohou do autobusu vzít pouze jeden kočárek. Zůstane to tak i s novým dopravcem?

Ne. Nový dopravce má povinnost provozovat autobusy, které jsou uzpůsobené pro přepravu minimálně dvou kočárků.

Žijeme v digitální době. Bude nutné veškeré náležitosti s jízdným vyřizovat elektronicky?

Ne. Nový dopravce musí v docházkové vzdálenosti od Karlova náměstí zřídit informační kancelář.

Jak se bude platit jízdné, když bude možné nastupovat všemi dveřmi?

Primárně kartou, ať už zřízenou dopravcem, nebo bankovní. U každých dveří budou takzvané validátory, k nimž stačí kartu přiložit. Tento systém funguje například v Brně, kde lze samozřejmě platit i mobilním telefonem či chytrými hodinkami. Toto odbavování má zároveň zajistit, že autobusy budou na zastávkách zůstávat kratší dobu. V případě, že kartu nebudeme mít při sobě, bude možné koupit jízdenku přímo u řidiče za hotovost.

Výběrové řízení na nového provozovatele městských autobusů v Třebíči vyhrál břeclavský Bors, jihlavský ICOM, který s autobusy v Třebíči jezdil pod hlavičkou Trado-MAD, skončil poslední.
Obří zakázka na autobusy v Třebíči: firma byla moc pečlivá, hrozí jí vyřazení

Převezme nový dopravce nynější autobusy od stávajícího dopravce?

Ne, všechna vozidla musejí být nová a nízkopodlažní. Samozřejmostí je wifi a USB připojení v každém autobusu.

Kolik bude po městě jezdit nových autobusů?

Minimální počet autobusů postačující k tomu, aby bylo možné obsloužit všechny stávající trasy, je čtyřiadvacet. Může jich být ale i více. Kvůli nové legislativě je nutné, aby čtyřicet procent těchto vozů jezdilo na alternativní pohon. Město přímo stanovilo, že těchto čtyřicet procent musí být elektrických. Bude-li dopravce provozovat čtyřiadvacet autobusů, pak deset z nich bude jezdit na elektřinu. Dopravce si ale sám může zvolit, na kterých trasách nasadí běžné autobusy a kde elektrobusy.

Změní se s novým dopravcem systém tras?

Zatím se nepočítá s žádnou zásadní změnou tras, město však případné drobné změny nevylučuje. O nových trasách ale nerozhoduje dopravce, nýbrž radnice.

Nové autobusy v Třebíči.
Třebíč dostala za zakázku pokutu jeden a půl milionu

Bude nový dopravce zastavovat na nynějších zastávkách?

Zastávky s výběrem nového dopravce nemají nic společného. Jsou v majetku města a jsou připravené na to, aby na nich zastavoval i nový dopravce.

Zvýší se cena jízdného?

O tom se zatím nerozhodlo. Pro rok 2024, kdy po Třebíči bude ještě jezdit stávající dopravce, se ale se zvýšením ceny jízdného nepočítá.

Ilustrační fotografie.
Zakázku na městskou dopravu v Třebíči řeší policie i ÚOHS

Kde bude nový dopravce vozy parkovat?

To se zatím neví a je čistě na něm, kde si plochu na parkování zajistí. Stejně tak se musí domluvit i s rozvodnými závody na vybudování infrastruktury k nabíječkám pro elektrobusy.

Video: Třebíč bude mít nového provozovatele městských autobusů.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář

Jaká je vlastně hodnota kontraktu?

Nejnižší nabídnutá cena byla 73 264 200 korun bez DPH na první rok kontraktu. Kontrakt je ale sjednaný na deset let, během nichž se pro dopravce mohou změnit náklady. Proto je ve smlouvě zahrnuta i inflační, palivová a mzdová doložka.

Od uvedené ceny se budou ještě odečítat příjmy za tržbu z jízdného, kterou město utrží v daném kalendářním roce. Nelze proto vyčíslit, o kolik město bude platit méně, protože město zatím neví, jak velké tyto tržby budou.

Město bude tedy platit teprve rozdíl mezi nabídnutou cenou a tržbami. Pokud by tedy tržby z jízdného za první rok byly třeba deset milionů korun, pak po výpočtu 73 264 200 minus 10 000 000 zaplatí 63 264 200 korun bez DPH.