Gentleman Singers a jejich Evokace
Gentlemen Singers přijede do baziliky sv. Prokopa v pátek 1. prosince se svým programem duchovní hudby nazvaným Evokace. Charakterizuje jej mimořádné historické rozpětí skladeb, kdy stará hudba je pravidelně konfrontována se skladbami dvacátého a jednadvacátého století. Evokuje v nás hudební představy a duchovní principy jen zdánlivě zapomenuté, ve skutečnosti trvale platné a stále aktuální. Začátek koncertu je v 19 hodin a vstupné dobrovolné.

Vánoční jarmark U 2 Koček
Tradiční vánoční jarmark v Třebíči, na kterém můžou návštěvníci koupit opravdu velkou spoustu originálních výrobků z Třebíče a okolí se tentokrát uskuteční v sobotu 2. prosince od 9 do 16 hodin U 2 Koček na Karlově náměstí. Vystoupí také pěvecký sbor Dvorkaři, k obědu bude připraven guláš a po celý den svařák a punč na zahřátí.

Mámo, táto, pojď si hrát!
Zábavné sobotní odpoledne pro děti a jejich rodiče bude připraveno na DDM Hádek v Třebíči od 14 do 17 hodin. Velká spousta deskových her, výtvarných dílniček, také sportovní vyžití v podobě stolního tenisu a ZOO koutek. S sebou je nutné vzít si přezůvky. Vstupné je dobrovolné.

Špačci ve fraku
V sobotu 2. prosince se v Městské knihovně v Třebíči od 17.30 hodin uskuteční beseda a autogramiáda s Evou Špačkovou, autorkou tří knih o veselých i vážných rodinných záležitostech. Všechny její knihy jsou milým vyprávění o obyčejných věcech, které dělají neobyčejné dětství. Spolu s manželem, viloncellistou České filharmonie, vytvořili svým pěti dětem nejen láskyplné rodinné zázemí, ale i podmínky k rozvoji jejich talentu.

První adventní víkend na Karlově náměstí
V sobotu, v 16.50 hodin proběhne u sochy sv. Cyrila a Metoděje žehnání třebíčského adventního věnce. Je-li totiž adventní věnec požehnán, už to není jen krásná předvánoční výzdoba – spíše rodině připomíná, že do jejich domu přichází sám Bůh a že všechno rozporuplné v každém jednotlivci i ve vzájemných vztazích znovu spojuje v jednotu. Každý si může navíc k požehnání přinést svůj vlastní adventní věnec. A v neděli pak od 17 hodin pod velkým vánočním stromem vystoupí pěvecký sbor Slunko a dětský divadelní soubor Áčko ze ZŠ Týnská.

Mikulášská besídka
Trošku předčasná Mikulášská besídka pro děti, které se už Mikuláše nemohou dočkat, se uskuteční v neděli 3. prosince v budově Domu dětí a mládeže Třebíč. Od 15 do 17 hodin budou připraveny hry a soutěže a v 17 hodin se za zpěvu koled slavnostně rozsvítí vánoční strom. Vstupné pro dospělé 30 korun a pro děti 20 korun.

Varhanní benefiční koncert Ondřeje Muchy.
Další ze série benefičních koncertů duchovní hudby v kostele sv. Martina v Třebíči se uskuteční v neděli 3. prosince od 16 hodin. Tentokrát vystoupí varhaník Ondřej Mucha, který se věnuje pravidelné koncertní činnosti v České Republice i v zahraničí a v posledních letech má za sebou více jak 150 celovečerních varhanních koncertů. Vstupné je dobrovolné, ale na místě bude možné zakoupení adopčních certifikátů.

Tradiční vánoční koncert Václava Hybše
I v letošním roce se můžeme těšit na tradiční vánoční koncert orchestru Václava Hybše, který na české popové scéně působí již neuvěřitelných 60 let. Třebíčská zastávka v rámci jeho celorepublikového turné bude v neděli 3. prosince v divadle Pasáž, kde od 18.30 hodin vystoupí. Hlavním hostem turné bude mimořádná osobnost české kultury – herec, scenárista, režisér, ale také vynikající zpěvák Josef Laufer, jehož vystoupení doplní čtveřice mladých talentů populární hudby – Ivana Moravcová, Simona Tlustá, Štěpán Růžička a Štefan Pecha. Ceny vstupenek jsou 270 korun a pro seniory 220 korun.

Adventní koncert v Náměšti
Tradiční Zámecký adventní koncert zazní v knihovně náměšťského zámku o první adventní neděli 3. prosince v 17 hodin a představí se na něm ve společném programu dvě hudební tělesa. Soubor historických nástrojů Capella Ornamentata pod vedením Richarda Šedy a vokální soubor Ensemble Versus s uměleckým vedoucím Vladimírem Maňasem.

Mikulášská a vánoční merenda v Jaroměřicích
Mikulášská a vánoční merenda. Odpoledne plné písniček, tance a soutěží s divadlem Andromeda v hotelu Opera v Jaroměřicích od 14 hodin.

Ježíškovy dílničky
První adventní neděle je letos stejně jako každý rok časem vánočních dílniček i v expozici Cesty časem v Třebíči. Můžeme se těšit na tvoření vánočních ozdob a dekorací. Expozice bude doplněna zajímavostmi z tradic, které se dříve dodržovaly v tomto kouzelném vánočním čase. Ježíškovy dílničky se konají v neděli 3. prosince od 10 do 17 hodin. Vstupné pro dospělé činí 60 korun a pro děti 30 korun.

První adventní koncert a rozsvěcení vánočního stromu v Moravských Budějovicích
První z tradičních vánočních koncertů v Moravských Budějovicích, na kterém vystoupí Kdousovská schola se uskuteční v kostel sv. Jiljí v neděli 3. prosince od 17 hodin. A v 18 hodin se pak za doprovodu kytaristů z kytarové školy Drahy Urbánkové a zpěvu koled na náměstí Míru rozsvítí vánoční strom.