Jaké další akce se konají o víkendu? Buchtování pořádají v sobotu 6. dubna v Menharticích. Akce má v obci tradici, letos je zaměřené „naslano“. Buchtování začíná v 18 hodin, přičemž soutěžní vzorky mohou lidé přinášdet do sálu víceúčelové budovy už hodinu předtím. Každý soutěžící bude odměněn. K tanci a poslechu bude hrát kapela Stonožka. Vstupné je 50 korun, děti neplatí nic.

Jarní procházku na Dalešickou přehradu pořádá v sobotu 6. dubna Sokol Vladislav. Na výběr je několik tras od čtyř do 47 kilometrů. Start pochodu je od 6.30 do 11 hodin u pivovarského hostince Heřman, cíl tamtéž. Lidé mohou vycházet také z opačného konce pochodu, od ubytovny v Koněšíně. Start je tam stanoven od 10.30 hodin do pravého poledne. Pořadatelé přiopravili i dvě trasy pro cyklisty. Startovné je 20 korun.

Obyvatelé Chlístova vysadí rukou společnou ovocné stromořadí. Lemovat bude cestu ke koupališti, které místní přezdívají D1. Brigáda na sázení stromků se uskuteční v sobotu 6. dubna v 9 hodin. Na výsadbu ovocných stromů obec získal grant. Vysazovat se budou staré odrůdy švestek, třešní a jabloní.

A Třebíči se veřejné sázení stromků uskuteční v Libušině údolí. Akce se bude konat v sobotu 6. dubna, sraz je v osm hodin ráno u stodoly v Libušině údolí.