Plovárna u řeky Jihlavy funguje na místě prvorepublikových říčních lázní, jejich atmosféru si uchovává i po desítkách let. Nejsou tu sice žádné převratné aquaparkové atrakce, přesto se dá říci, že je to příjemné místo ke koupání a nenáročného návštěvníka nezklame. Vše je čisté a upravené, voda má velmi dobrou kvalitu.

Obrovská zelená plocha ke slunění nabízí dostatek vzrostlých stromů a jejich kýžený stín. Děti se dosyta vyřádí na 85timetrovém toboganu, v brouzdališti i v malém bazénu. Zdatní plavci mají k dispozici 50timetrový bazén a skokanskou věž s pět metrů hlubokým bazénem.

Otevřeno tu mají sedm dní v týdnu od 10 do 20 hodin. V ceně vstupného je tobogan, hřiště včetně vybavení i minigolf. Ten byl ovšem v době naší návštěvy stále v rekonstrukci.

Zlevněné vstupné až po 17. hodině

Celodenní vstupné pro dospělého činí 60 korun. Děti 6 – 12 let, invalidé a důchodci platí 40 korun, caparti do šesti let mají vodní radovánky zdarma. Slevu tu poskytují až od 17 hodin, a to jen pro dospělé, vstup pak vyjde na 40 korun. „To si myslím, že by nebylo od věci změnit. Hodně lidí jde přece z práce na koupák a čekat až na pátou, až to zlevní, mi přijde divné. Mělo by to být odstupňované na dopolední, odpolední a podvečerní vstupné,“ navrhla maminka dvou dětí Lenka Skoumalová, jinak spokojená návštěvnice Polanky.

„Líbí se nám tu, děcka se tu dosyta vyběhají a vyřádí ve vodě. Když si dají říct a vystačí se svačinou donesenou z domu, nepřipadá mi to tu ani nějak drahé,“ dodala. Tím narazila na místní bufet. Nabízí běžná smažená jídla rychlého občerstvení, hranolky s kečupem vyjdou na 25 korun, smažený sýr na 58 korun, kopeček zmrzliny stojí 8 korun. Ceny na město průměrné.

Pivo půl litru za 25 korun, dobře vychlazené, obsluha v době naší návštěvy příjemná.

K úschově cennějších věcí návštěvníci využívají buď skříňky v šatně nebo kabiny. Za jejich půjčení se dává vratná záloha 50 korun. Sprchy v době našeho testu byly čisté, fungovaly všechny. Na toaletách bylo rovněž čisťoučko, nikde nechyběl toaletní papír. Umyvadla jsou vybavená bezdotykovými bateriemi, v zásobnících byl dostatek mýdla i papírových utěrek. Voda v bazénech měla přes 20 stupňů. „Není jako kafe, ale to bych ani v tom vedru nechtěl, je osvěžující,“ dodal Třebíčan Petr Votruba.