Kromě pokusů s přeměnou energií můžete třeba cvičit tai či, projít si kalorickou stezku, rozdělávat oheň pomocí křesadla, projet se na koni i ve voze, pracovat s keramikou, vidět kovat kováře nebo se zúčastnit výstavy a výjezdu k větrné elektrárně v Pavlově. „Opět tu čeká na děti množství dílniček, dospělým nabídneme třeba informační bod o větrné energii, těšit se opět můžete na divadlo, čajovnu nebo vystoupení folklórního souboru Okřešánek“, zve na akci Martin Kříž, vedoucí střediska. Součástí akce bude i vyhlášení 4. kola malé energetické akademie.


Areál střediska Chaloupky leží v katastru obce Kněžice na pomezí okresů Jihlava a Třebíč. K místu vás nasměrují cedule na okolích komunikací. Pokud chcete přijet autobusem, odjíždí o půl desáté dopledne z Okříšek a jede po trase Přibyslavice – Bransouze – Brtnice a Kněžice, po akci vás odveze zase zpět.


Přineste sebou nějaký starý nepoužívaný předmět na náš bleší trh - hračku, knihu, oblečení, drobné vybavení nebo třeba květiny. Staré se nemusí vyhazovat, může se použít znovu a rozhodně tak snížíte energetickou stopu nejen sobě, ale i dalšímu majiteli.