Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tělocvična se prodraží kvůli tahanicím o 13 milionů

Třebíč – Kvůli tahanicím o zakázku na stavbu nové tělocvičny pro ZŠ Horka – Domky Třebíč si tamní školáci zacvičí v pěkném prostředí o rok později.

1.6.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Vít Šimánek

Nyní je jasné, že tělocvičnu s umělým povrchem, na kterou se asi nejvíce těší malí florbalisté, vybuduje sdružení firem D.I.S., Zlínstav a Outulný.

Konsorcium uspělo v druhém kole tendru, jeho nabídková cena 57,5 milionu přitom o 13,5 milionu převýšila nabídku vítěze prvního kola, a to firmy Outulný.

Outulný uspěl napoprvé s cenou 44 milionů, ovšem při podpisu smlouvy už byl v insolvenčním rejstříku. A do 20 dnů od podpisu smlouvy o dílo nepředložil bankovní záruku.

„Podle podmínek soutěže nebylo možné oslovit druhého v pořadí, a tak bylo vypsáno nové výběrové řízení. Tentokrát je vše v pořádku,“ konstatovala vedoucí oddělení investic třebíčské radnice Jana Goláňová. Outulný za nesložení bankovní záruky v prvním kole dostal pokutu půl milionu, kterou dosud městu nezaplatil. „Podle našich právníků nelze podat žalobu, pokud se prokáže insolvence. To lze až po jejím skončení,“ doplnila Goláňová.

Město na stavbu dostalo dotaci z regionálního operačního programu NUTS II Jihovýchod. Podle radního Jana Karase ji vracet nemusí, je možné ji převést do následujícího roku. Co říká starosta Třebíče Ivo Uher na vyšší cenu?

„Máme dotaci ve výši 39 milionů, maximálně však 70 procent celkových nákladů. To současně znamená, že město Třebíč v rámci své spoluúčasti zaplatí oproti ceně ve zrušeném 1. kole pouze o 4,5 milionu víc, byť je nabídková cena ve 2. kole o 13,5 milionu vyšší. Zbytek navýšení ceny bude kryt zvýšenou dotací z ROPu,“ prohlásil.

Bude se asi střílet

A dodal, že nikoho sice netěší vyšší cena, ale na druhou stranu se dají, vzhledem k podloží pod budoucí tělocvičnou, očekávat poměrně vysoké náklady v rámci zemních prací. Možná i odstřely, místostarosta Stanislav Mastný si vzpomněl, že když se uvnitř dnešního projektovaného půdorysu budoucí tělocvičny kdysi budoval bazén, který je již dávno zasypaný, také bylo přikročeno k odstřelu skalnatého podloží. Jinými slovy je podle něj otázkou, zdali původní nabídková cena vítěze ze zrušeného tendru nebyla poddimenzovaná. „To by pak znamenalo vícenáklady, které by ovšem nebyly dotované, ale šly by přímo z rozpočtu města,“ upřesnil Uher.

Autor: Hana Jakubcová

1.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení