Jako ostatní turisté i ona má nyní možnost využít zvýhodněnou vstupenku, díky které uvidí obě komentované prohlídky třebíčských památek Unesco za lepší cenu. „Je to letošní novinka. Turisté navštěvují jak baziliku tak synagogu a proto jsme jim chtěli vyjít vstříc. Další výhodou je, že vstupenka má platnost osmačtyřicet hodin, takže se návštěvníci mohou zdržet a nemusí nikam spěchat,“ uvedl vedoucí turistických a informačních center Václav Prchal.

Prodávat se začne od prvního června. Plné vstupné pro baziliku a synagogu stojí dvě stě korun, nově díky společnému lístku stojí jen 160 korun. „Společná vstupenka, určená pro jednotlivce, bude k zakoupení na Turistických informačních centrech Bazilika a Zadní synagoga“, informovala Jaromíra Hanáčková, ředitelka Městského kulturního střediska v Třebíči.

Od června se návštěvníkům zároveň otevřou i veškeré památky, galerie a expozice v Třebíči, které provozuje právě kulturní středisko. „Komentované prohlídky v bazilice a synagoze mohou pobíhat prozatím v omezeném počtu deset osob včetně průvodce. Během prohlídek je nutné dodržovat protiepidemická nařízení“, doplnila Jaromíra Hanáčková.