„Nejde o žádnou velikonoční tradici, jen jsme dřív neměli čas. A taky jsme čekali na příznivější počasí," objasnil trochu nečekaný čas pro výlov jeden ze studnických rybářů Vlastimil Tatíček. „Ale aby byl výlov opravdu velikonoční, máme na kádi připevněnou pomlázku i s pentlemi," dodal rybář.

V kádích skončili amuři, kapři, líni, candáti, jeseteři i plotice. Úlovek mohl být ale ještě o něco větší. „Měli jsme tu jednoho nezvaného návštěvníka. Před Vánocemi jsme našli u rybníka velikého kapra a jednoho candáta. Obě ryby byly okousané. Tak jsme nainstalovali fotopast, která zloděje zachytila. Vidět byl ale jen zadek a černě proužkovaný ocas. Odborníci nám pak řekli, že by to mohl být mýval nebo psík mývalovitý," popsal nevítanou návštěvu majitel vodní plochy Petr Hajtmar.

Velikonoční výlov byl studnickou společenskou záležitostí. A také úlovek byl rozdělen na několik dílů. „Rybník je sice můj, ale ryby jsme tam vysadili společně. A společně proto také děláme výlov," vysvětlil Petr Hajtmar.

Většina ryb byla navrácena zpět do rybníka. „Ale pár pstruhů si necháme, uděláme si je na másle. Takže letos na velikonočním stole nebude chybět ryba," usmál se Petr Hajtmar.