Ve čtvrtek dopoledne se zahraniční studenti podívají do Zadní synagogy a židovského města a také na třebíčskou věž.


„Průvodci jsou sami naši studenti, kteří si připravili historické zajímavost o Třebíči, včetně trasy. Výklad bude samozřejmě v angličtině,“ přibližuje koordinátor projektu Lukáš Dvořák.


V aule katolického gymnázia pak v pravé poledne slavnostně přivítá studenty Česká miss Jitka Válková a třebíčský kněz Vlastimil Protivínský.


Od dvou hodin se česká a zahraniční skupinka studentů zúčastní workshopů, kde budou péct domácí chléb a hledat podle znamení třebíčské památky.

„Chtěli jsme připravit něco netradičního, aby si studenti návštěvu Třebíče zapamatovali pozitivně. Zvolili jsme workshop, kde budou péct chleba. V Travellers´Hostel si pod odborným vedením zkusí přípravu těsta, hnětení, sázení do pece, hlídání teploty a vytahování z pece. Druhá skupina bude zatím pátrat po místních památkách a plnit úkoly. Potom se obě skupiny prohodí,“vysvětluje Lukáš Dvořák. Na večer je připraveno společné grilování a vypuštění Thajských luceren přání na Hrádku.


Katolické gymnázium Třebíč se před dvěma lety stalo partnerem multilaterálního projektu Europaschools.coop2, podporovaným z Programu celoživotního učení Comenius, který zahrnuje vzájemnou spolupráci v oblasti Co-operative Business mezi školami z Londýna a Manchesteru z Velké Británie a Mondragonu ze Španělska. V rámci tohoto projektu navštívili třebíčští studenti Velkou Británii a letos se chystají do Španělska.

EVA FRUHWIRTOVÁ