Několik brigádníků přijala firma Huhtamaki v Přibyslavicích. K dnešnímu dni jich má 26. Někteří z nich ve firmě brigádničí celoročně. „Zatím máme brigádníků dostatek, jen se změnil genderový poměr, chybí nám kluci, zajímá se více děvčat,“ upřesnila HR manažerka firmy Martina Stasiakova.

Naopak v Tipafrostu v Kožichovicích přijali na letošní prázdniny nejmenší počet brigádníků za posledních několik let. Hlásilo se jich méně než v minulém roce a po předešlých ne moc dobrých zkušenostech víc brigádníků firma ani neshání.

Větším zaměstnavatelem studentů je také Jaroměřická mlékárna, která stále ještě brigádníky nabírá. Letos na léto jich přijala deset. „Každoročně přijmeme na prázdniny pár nových brigádníků, ale máme i několik desítek takových, kteří u nás pracují celoročně o víkendech. Někteří z těch, co přijdou v létě, pak zůstanou i na víkendové brigády po celý rok,“ řekla Miroslava Stehlíková z Jaroměřické mlékárny.

Například společnost Model Obaly v Moravských Budějovicích už brigádníky nepotřebuje. Databázi brigádníků sestavuje s předstihem. Nyní firma pouze doplňuje stavy, když některá pomocná síla odjede anebo se ukáže, že se na tuto práci nehodí. Celkem má firma 20 přijatých brigádníků, z nichž asi jedna třetina pracovala na stejném místě už v minulých letech.

Adéla Fričová