Stavba Tatry z předaných dílů bude ročníkový projekt trvající od září 2018. Až studenti náklaďák v areálu třebíčských silničářů postaví, bude přepraven do Kopřivnice, kde projde diagnostickým procesem i zkušebními jízdami na polygonu. I této části projektu se budou studenti z Vysočiny pod vedením tatrováckých mistrů účastnit.

„Tatry se už desítky let podílejí ve službách krajské správy silnic na zajištění bezpečnosti a průjezdnosti komunikací na Vysočině, a to i v těch nejtěžších podmínkách. Projekt Postav si svůj náklaďák je vynikající příspěvek připomenutí této tradice i k praktickému vzdělání našich studentů,“ uvedla krajská radní Jana Fialová (ČSSD).

Radek Suk, manažér pro klíčové zákazníky Tatry, vidí tatrovky jako unikátní auta, jež nejsou dílem robotů, ale šikovných konstruktérů i montážních dělníků. „V naší továrně, a to je dnes také výjimečné, se vyvíjí a vyrábí celé auto: podvozek, motor s převodovkou i kabina,“ zdůraznil.

Zbytek dílů potřebných pro sestavení tatry bude dopraven v dalších dvou závozech během letních prázdnin. V září před vlastním zahájením stavění náklaďáku se uskuteční proškolení žáků a mistrů odborného výcviku přímo v Kopřivnické Tatře. Oficiální zahájení projektu a představení všech spolupracujících subjektů proběhne na Dni komunální techniky 14. září tohoto roku v prostorách Krajské správy a údržby silnic v Jihlavě.

O Tatra Trucks a.s.Akciová společnost Tatra Trucks převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla restrukturalizací. Vlastníky společnosti jsou čeští podnikatelé Jaroslav Strnad s podílem 65 procent a René Matera s podílem 35 procent. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí Tatra i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka zaměstnává okolo 1200 zaměstnanců a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku Tatra Metalurgie, ten je zaměřený zejména na slévárenství a kovárenství.