„Mezi nejbolavější sledovaná místa patří křižovatky Kosmákova – Hrotovická, Mládežnická – Jelínkova a železniční přejezd v ulici Svatopluka Čecha,“ vyjmenoval Zbyněk Dobrovolný, organizátor akce a manažer Besipu.


V prvních dvou případech řidiči často nezastavují na stopce, v třetím zase hřeší tím, že se nerozhlédnou. Od 9 do 11 hodin dopoledne projelo křižovatkou Kosmákova – Hrotovická celkem 60 aut, z toho 30 bez zastavení. V případě křižovatky Mládežnická – Jelínkova projelo místem 57 vozů, ze které nezastavilo u značky „Stůj, dej přednost v jízdě“ 18 hříšníků.


Koleje v ulici Svatopluka Čecha překřížilo od 9 do 11 hodin 502 automobilů. Řidiči 360 z nich nezastavili a nerozhlédli se na obě strany.


Dvou– a tříčlenné skupinky studentů zaznamenávaly také počty vozidel parkujících v protisměru. Jedna dvojice se také připojila k policejní hlídce, která v ulici Marie Majerové prováděla běžnou kontrolu. Prověřili 27 řidičů, ze kterých osm mělo něco v nepořádku. Zapnuté bezpečnostní pásy neměli čtyři řidiči, s vozidlem ve špatném technickém stavu se do provozu pustili tři.


Akce Mládež a dopravní předpisy se konala v rámci Evropského týdne mobility. Uspořádal ji Aktiv BESIP při Městském úřadu v Třebíči ve spolupráci s Policií ČR a Střední školou veterinární, zemědělskou a zdravotnickou.