Děti v Moravských Budějovicích jsou díky svátkům v kulturním programu města na prvním místě. Městské kulturní středisko ve spolupráci s DDM Budík pro ně i letos nachystalo setkání s Mikulášem, čertem a andělem, aby si ověřily, zda zlobily nebo byly hodné tak, že si zaslouží dobroty a laskominy.


Akce s názvem Než přijde Mikuláš se tento rok koná 5. prosince v prostoru zámeckého nádvoří od 16 hodin a pro děti a jejich rodiče je připraven pestrý kulturní program včetně soutěží, ve kterých mohou získat pěkné ceny.


Součástí příchodu Mikuláše je i rozsvěcení moravskobudějovického vánočního stromu a organizátoři si slibují i setkání všech čertů, andělů a Mikulášů, kteří se ten večer rozhodnou vydat do ulic postrašit či odměnit děti za jejich chování.


Také v Třebíči už vánoční strom stojí


Na Karlově náměstí byl ve čtvrtek dopoledne vztyčen tradiční vánoční strom. Jedná se o smrk ztepilý, pocházející z areálu Střední veterinární, zemědělské a zdravotnické školy.


Rozsvícen bude 5. prosince. Na náměstí se od 16:30 do 17:45 hodin uskuteční Mikulášská nadílka pro rodiče s dětmi. Připraveny budou soutěže, v programu vystoupí i Jarda Hypochondr. V kostýmu čerta bude moderovat Petr Palovčík.


První vánoční strom byl v novodobé historii města Třebíče postaven v roce 1989. V nadšené atmosféře sametové revoluce zdobil náměstí tehdy pojmenované ještě jako Gottwaldovo smrk pocházející z lesů u Slavic. Radnice se vždy snaží vybrat strom, který splňuje estetické požadavky a současně je na svém stanovišti určen ke skácení.


V Jakubově staví betlém v životní velikosti


Jako jedni z prvních si blížící se Vánoce připomenou již o tomto víkendu v Jakubově u Moravských Budějovic, kde bude v sobotu probíhat stavba betléma ze slámy v životní velikosti. První Adventní neděle pak bude patřit rozsvícení vánočního stromu, ten se rozzáří úderem 17. hodiny. I v Rudíkově se od 16.30 hodin rozzáří vánoční strom, pod kterým se uskuteční slet andělů a vystoupení žáků tamní školy.