„Snažím se dělat stopu na klasiku i na bruslení. Domluvil jsem se s třebíčským starostou Pavlem Pacalem, že ji budeme udržovat, kdykoli napadne sníh,“ informoval místonáčelník Sokola Třebíč Oleg Šalbaba.

Ten stopu projíždí se svým terénním automobilem a stopovačem domácí výroby. „Je to vlastně moje soukromá iniciativa. Stopovač mi pomohli vyrobit moji kamarádi pan Brym a pan Kafka. To jsou dva sponzoři a já jsem ten třetí,“ doplnil s úsměvem Šalbaba.

Běžkaři z Třebíče vyrazili třeba na Terůvky.
VIDEO: Lidé na Třebíčsku vyrazili na běžky, někde je sněhu až příliš. Podívejte

Okruh u Zámiše měří tři a půl kilometru, což není mnoho zvláště pro zkušenější běžkaře. Ti se mohou vypravit k Rudíkovu, kde tamní starosta Zdeněk Souček opět projel lyžařské stopy vhodné jak na klasické lyžování, tak i na bruslení. Tato stopa je na třebíčské poměry opravdu dlouhá, měří jedenáct kilometrů.

Stopa okolo Rudíkova letos měří plných jedenáct kilometrů. Díky bohaté sněhové nadílce se ji tentokrát podařilo protáhnout až do Vlčatína.Stopa okolo Rudíkova letos měří plných jedenáct kilometrů. Díky bohaté sněhové nadílce se ji tentokrát podařilo protáhnout až do Vlčatína.Zdroj: Se svolením Zdeňka Součka

Z Rudíkova totiž vede na východ až k Hodovu a na severně od Rudíkova končí ve Vlčatíně. „Ta vlčatínská stopa je úplná novinka. Trasy jsem připravoval už dřív, ale nebylo tolik sněhu. Letos ho ale napadlo hodně, takže se poprvé povedlo propojení i s Vlčatínem,“ vysvětlil Souček.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Právě tady vyrábějí ikonické taveňáky. Poznejte obec na Vysočině

Zdroj: Deník/Zuzana Musilová