Předkapela Parade Marche jasně ukázala, v jakém rytmu se ponese koncert známého zpěváka Kamila Střihavky a jeho skupiny Leaders! Příznivci tvrdé, ale srozumitelné muziky si poté přišli opravdu na své.

Kamil Střihavka v úterý večer v Třebíči zahájil téměř dvouměsíční turné českými městy a je zřejmé, že hudební nosič, který v létě vznikne z velké části právě z písniček představených na „šňůře“, bude patřit mezi zpěvákova nejlepší díla. Střihavka je zkušený matador a tak neváhal ani s návraty k některým starším „peckám“.

Byl to od něj prozíravý tah, posluchači v sále se dostali do varu. Rozesmátý Střihavka se pak nechal na vlnách úspěšného prvního koncertu spokojeně unášet. To ale neznamená, že by cokoli ošidil, je to dříč, který se na pódiu doslova rozdá. Právě proto má stálý okruh těch, kteří na něj přijdou kamkoli a rekrutují se dnes z více generací.
O Střihavkově hlasovém potenciálu netřeba vést polemiku. Také v nové sestavě se skupinou Leaders! dominuje jeho nenapodobitelný chraplák v intonačních výškách na hranici sci-fi. Střihavka přesvědčil, že mu náleží nejvyšší ocenění a tedy stálé místo na vyhlídce pop music.

František Jůza