Vedoucímu strážníkovi hrozí pokuta až deset tisíc korun

Potvrdilo to vyšetřování policie, která případ včera uzavřela jako přestupek.

„Nebylo zjištěno, že by došlo ke spáchání trestného činu obecného ohrožení. Jedná se pouze o přestupek na úseku všeobecné vnitřní správy,“ informovala třebíčská policejní mluvčí Marcela Lavická.

Jinými slovy to znamená, že Dalibor Šrůtek manipuloval se zbraní, kterou přebíral od své podřízené na místě, které k tomu nebylo určeno. Výstřel vyšel přímo v jeho kanceláři. Kulka se odrazila od země a skončila ve zdi. Nikoho nezranila, přestože podle původních spekulací měla být v kanceláři přítomna ještě další osoba.

„To se na základě výslechů nepotvrdilo,“ podotkla Lavická. Jako důvod Šrůtek uvedl, že k výstřelu došlo při neopatrné manipulaci se zbraní.

Ta byla poslána na balistickou expertízu do Brna. Třebíčský kriminalista, který se případem zabýval, na ni čekal několik týdnů.

„Na balistice potvrdili, že je pistole střelby schopná a nebyla na ní shledána technická závada, která by vedla k tomu, že by zbraň sama vystřelila,“ upozornila Lavická.

Policie celou věc nyní předala k projednání správnímu orgánu na městském úřadě.

Podle našich informací hrozí Daliboru Šrůtkovi v přestupkovém řízení pokuta až 10 tisíc korun.

„Pro mě celá kauza skončila. Od městské policie odcházím ke konci září a nemám, co bych k tomu dodal,“ řekl včera Deníku sám Šrůtek. Podle něj to není třeba dál rozmazávat a něco veřejnosti vysvětloval, protože je to jeho soukromá věc. Jenže to byl právě Šrůtek, který se snažil celou věc od samého začátku ututlat, což mu nakonec zlomilo vaz. O mimořádné události neinformoval ani starostu města, který je ze zákona velitelem MP.

Starosta Třebíče Ivo Uher již vypsal výběrové řízení na nového vedoucího strážníka. Šrůtek včera odmítl komentovat, jestli se do něj také přihlásí s tím, že je to jeho soukromá věc.

Podle starosty je celá věc politováníhodná, protože Šrůtek působil u MP v Třebíči deset let a odvedl pro ní kus poctivé práce.

„Pan Šrůtek si myslel, že nejde o nijak závažnou věc, ale ono o ní šlo. Měl mi hned říct, co se stalo. O celé věci jsem se dozvěděl až od novináře,“ okomentoval celou kauzu starosta Ivo Uher, který nepočítá, že by MP v Třebíči měly zasáhnout jiné zásadní změny, než výměna vedoucího strážníka.