Celý život věřící paní Malá pochází z Hořic v Podkrkonoší. Coby šestnáctileté děvče pomáhala s péčí o malé děti v Podkarpatské Rusi. Později se svým dnes již zesnulým manželem v Třebíči vychovala dva vysokoškolsky vzdělané syny. Působila jako učitelka, poté i ředitelka místní mateřské školky. Její muž byl prý váženým a oblíbeným profesorem. Dnes má několik vnoučat, pravnoučat a dokonce dvouletého prapravnoučka Františka. „Ani je teď nemůžu všechny spočítat,“ zamyslela se.

Vitální stařenka, která s pomocí holí dosud chodí, žije v domově již šest let. Za tu dobu si svým humorem a přístupem k životu získala přízeň všech. „Je to moudrý a hodný člověk s velkým srdcem,“ míní terapeutka Marie Janoštíková. „Pořád si potrpí na parádu a knížky, do loňska nám háčkovala velikonoční dekorace, vyšívala ubrusy. Dodnes dostává dopisy od přátel,“ prozradila na oslavenkyni.

A co o sobě nejstarší obyvatelka domova říká? „Nikdy jsem nekouřila, ale víno jo, to jsem si někdy dala. Přečetla jsem všechno, co bylo natištěné, ať česky nebo maďarsky. Vždycky jsem se snažila pomáhat, když někdo potřeboval, šel za Malou. A holky, ty na manžela žárlily, byl to fešák. Nemám si sundat brýle, ať na fotce nejsou čtyři oči?“, starala se o svůj vzhled, když na ni zamířil objektiv fotoaparátu.