„Uzavírka začne ještě na konci srpna, počítám že už po 20. srpnu, ale lehce se to ještě může změnit. Na opravu máme ve smlouvě 45 dní,“ uvedl za zhotovitele hlavní stavbyvedoucí ze společnosti Colas Rostislav Široký.

Oprava se bude provádět na dvě etapy. První začne od cedule Pocoucova po křižovatku u Trnavy se silnicí od Budíkovic. „Objízdná trasa povede z Třebíče Týna přes Budíkovice do této křižovatky,“ vysvětlil Široký.

Druhá etapa opravy silnice naváže na hotové práce v budíkovické křižovatce u Trnavy a bude končit za obchvatem Trnavy ve směru na Meziříčí. „Tady bude objízdná trasa trochu delší. Povede přes Nárameč, Budišov, Kojatín, Smrk a Vladislav,“ přiblížil hlavní stavbyvedoucí z Colasu.

Opravovat se bude povrch vozovky, který se bude pokládat nový. Trasa silnice pak zůstane výškově i směrově zachována.

Ve stejné době se řidiči budou potýkat s dopravními komplikacemi kvůli uzavírce krajské silnice II/360 na příjezdu do Třebíče od Moravských Budějovic, konkrétně kvůli rekonstruovanému úseku Štěpánovice – Výčapy. A průjezd Třebíči značně omezuje uzavírka mimoúrovňové křižovatky u nemocnice, kde se staví most a nový nájezd.