Dočasně žije v ulici Veleslavínova, která sousedí s ulicí K Ráji, Miloslav Klempar. „Říkají nám, že všechno stihnou dokončit do října, ale už nezmiňují, kterého roku to bude,“ zmínil v nadsázce Klempar a dodal, že kvůli stavbě čelí větší prašnosti a hlasitosti. „Na druhou stranu chápu, že je nutnost to dodělat. Snad nás tady jen kvůli uzavírce kompletně nezamknou a budeme mít možnost vyjet. I když by to mělo být o dvě stě metrů delší. Srpen nebude žádná sranda,“ uvedl Klempar.

Uzavírka potrvá od úterý 1. srpna do konce měsíce. Kompletně uzavře ulici K Ráji od křižovatky s ulicí Nábřežní po po křižovatku s ulicí K Modřínům. Tam už silničáři položili nový asfalt. Průjezd uzavírkou bude možný pouze do přilehlých ulic z ulice Veleslavínova. Mezi další ulice patří Revoluční, Luční a Vrchlického. Zároveň už je možný průjezd z Jaroměřic do obce Lipník.

Jedna z mnoha koster, které odkryli archeologové u kostela svatého Martina v Třebíči.
Archeologové v Třebíči odkryli už sedm desítek koster. Na místě je nenechají

Stavbyvedoucí Petr Klapal Deníku řekl, že nejobtížnější a nejdelší jsou práce na mostě. „Potřebuje totiž technologické přestávky. Pokud nastanou nějakého nepředvídatelné problémy, tak je vyřešíme s projektantem. Zatím se nám to vždycky podařilo. A na nic zásadního jsme nenarazili.,“ popsal s tím, že dostávají i stížnosti od řidičů. „Postupně se to nicméně zlepšuje. Pochopili, že se musí podřídit stavbě a že to jinak nejde. Jakmile se něco buduje, tak to nejde jinak,“ sdělil.

Přes Novou Ves se lze nyní dostat jen pěšky nebo na kole.
Cesta přes Novou Ves je uzavřená, do Vápenky se lidé radši jezdí koupat na kole

Pokud by uzavírka po celý srpen nebyla, tak by podle stavbyvedoucího nešlo silnici s mostem dokončit. „Musí to být, jinak bychom nebyli schopní tu část udělat. Počítám, že se odezva místních opět zvýší. Holt se domů na nějakou s autem nedostanou. Já jim v tom nedokážu příliš pomoci. Jinak to prostě nešlo,“ přiblížil Klapal a doplnil, že se snaží držet harmonogramu.

Pod stavbou protéká Štěpánovický potok. Jestli na něj nemá stavbu mostu vliv, pravidelně kontrolují rybáři. Podle předsedy jaroměřického spolku Moravského rybářského svazu Bohumíra Hartmanna je stav v pořádku, ačkoli se nemůže rovnat bývalé slávě. „Dříve to býval skutečný potok, byl rozsáhlý. Teď už je to spíš takový malý potůček. Kvůli stavbě tam dali roury, aby tudy mohl protékat. A to je dobře, úplně to stačí, aby mohl téct dál,“ ujistil rybář.