Opět má při vyjednáváních o budoucí městské radě koaliční potenciál s „Janderkovci“, tedy uskupením SKK MB a STO, které má jeden mandát. Komunisté, se kterými dosud spolupracovali, mají dva mandáty. V jedenadvacetičlenném zastupitelstvu tak můžou složit, pokud se dohodnou, s jedenácti křesly většinu. „Jsem šťastný, jsem voličům vděčný, že neskočili na negativní kampaň a ocenili, co se ve městě vybudovalo. Můžeme tak, pokud jednání dopadnou dobře, vést město čtvrté volební období,“ komentoval výsledky voleb Vlastimil Bařinka.

Nejsilnější opoziční uskupení Za lepší Budějovice a ODS bere osm křesel, taktéž opoziční lidovci mají dvě křesla. Do zastupitelstva se naopak po letech nedostala sociální demokracie.

V Náměšti nad Oslavou je dosčítáno rovněž. A dosavadní koalice má koaliční potenciál i nadále. Zvítězilo totiž uskupení SNK – Pro Náměšť nad Oslavou v čele se starostou Vladimírem Měrkou. Získalo pět mandátů.

„Spřátelené“ uskupení kolem místostarosty Jana Kotačky bere tři mandáty, lidovci, kteří jsou taky v radě, pak mají dvě křesla. V sedmnáctičlenném zastupitelstvu tak můžou s deseti křesly složit pohodlnou většinu, pokud jednání povedou společně. „Voliči ukázali, že s naší spoluprací, jak byla koalice nastavená, jsou spokojení. Ale nechci předjímat, jak nakonec jednání dopadnou. Každopádně jsem s výsledkem voleb spokojený,“ reagoval dlouholetý starosta Měrka, který je ve vedení města už 28 let. V minulých volbách získalo jeho sdružení jen tři zastupitele, nyní si tak výrazně polepšilo.

Nejsilnější opoziční uskupení Změna! Rozhodnete? má čtyři mandáty, bylo druhé nejúspěšnější ve volbách a posílilo o jeden mandát. Sociální demokraté mají dvě křesla v zastupitelstvu, komunisté jedno. SPD se tam nakonec nedostala.