Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta půjde s lidmi na pivo. Zeptat se ho mohou na cokoli

Třebíč - Na kus řeči. Tak se nyní nejmenuje pouze televizní pořad třebíčského rodáka Miroslava Donutila. Stejný název pro pravidelná neformální setkávání s občany zvolil i třebíčský starosta Pavel Janata. To první se uskuteční již zítra od šesti hodin večer v pizzerii Cafébar La Fabrika.

1.9.2015
SDÍLEJ:

Pavel Janata.Foto: Deník/ Luděk Mahel

Zatímco v Donutilově pořadu se herec ptal svých zajímavých hostů, v Třebíči se budou moci pozvaní občané ptát starosty města na cokoli, co se týká Třebíče.

„Je to jeden z nápadů zdejšího tiskového oddělení. Nemělo by jít o žádné organizované setkání. Spíše jde o příležitost pro občany, kteří se nechtějí oficiálně hlásit přes sekretariát a scházet se na úřadě. Ale mají něco na srdci, chtějí to se mnou neformálně probrat či mi pouze něco sdělit," řekl starosta Pavel Janata.

Jak velký bude o setkání v restauraci zájem, neumí starosta odhadnout. „Já sám jsem zvědavý, kolik přijde lidí. Nebylo by dobré, kdyby nepřišel nikdo, ani kdyby tam byla fronta. Jde o nabídku někomu, kdo chce probrat věci jinak než oficiálně na radnici," nabízí starosta.

Setkání by se podle plánu měla opakovat vždy první středu v měsíci. „Doufám, že to bude zvládnutelné. Po první zkušenosti budeme zvažovat, co s tím dál. Zatím plánujeme, že by to mohlo být každý měsíc," dodal starosta Třebíče.

Pravidelné měsíční setkávání pořádali také v Náměšti nad Oslavou. Nakonec však četnost snížili. „Dělali jsme každý měsíc neformální setkání například ve výstavní síni městského kulturního střediska nebo v malé zase-dací místnosti městského úřadu. Návštěvnost nebyla nikdy příliš vysoká. Nyní je děláme jako rada města jednou za čtvrt roku první středu v měsíci na Penzionu. Tam se návštěvnost zlepšila," vysvět-lil starosta Náměště Vladimír Měrka.

U sklenky vína a na akcích

Jednou za rok se u sklenky vína setkává vedení městyse se svými občany v Okříškách. „Podobná setkání děláme již pět let a osvědčila se nám hodně. Pořádáme je každý rok vždy v květnu. Máme je rozdělena do čtyř částí městyse. Na každé z nich chodí kolem třiceti až čtyřiceti lidí. Vždy každému nalijeme skleničku vína, aby si mohl přiťuknout, a shrneme, co se za rok podařilo vyřídit. Poté se každý může zeptat na cokoli," popsal starosta Okříšek Zdeněk Ryšavý. Přítomna kromě starosty bývá i většina rady a zastupitelé, kteří bydlí v dané části Okříšek.

V Okříškách letos zkoušeli rozjet i další možnost, jak by mohl starosta komunikovat s občany. Webový chat se starostou se však příliš neuchytil. „Chat nebyl nic moc. Sešlo se nám vždy pouze pár dotazů," mrzí Ryšavého.

V menších městech či obcích je jinak příležitostí neformálně pohovořit s lidmi z vedení obce snazší než například v Třebíči. „My jsme malé město a setkávání s občany při různých sportovních, kulturních či společenských aktivitách je tady spousta a jsou mnohem snaz-ší než ve větší Třebíči. Jinak čtyřiadvacet hodin denně jsem k dispozici," dodal náměšťský starosta Měrka.

Autor: František Vondrák

1.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení