Na trati směr Znojmo existuje zastávka od doby, kdy tu položili koleje. Bohužel v dnešní době je pro místní lidi čím dál méně zajímavá. Mnohem více by jich využívalo vlak k přímé cestě na Třebíč a dále do Brna či do Jihlavy po trati 240. A tak letos na jaře stařečský starosta Čestmír Linhart oslovil Správu železniční dopravní cesty (SŽDC), která provádí stavby na železnici, zda by bylo možné zřídit novou zastávku. Byl mile překvapen, když dostal kladnou odpověď.


„Poslali dopis, že je to možné a že se touto věcí budou zabývat,“ sdělil Linhart.


Mluvčí SŽDC Tomáš Drvota byl konkrétnější: „Letos probíhá přípravné řízení, příští rok vznikne zastávka.“ Podle jeho slov nebude problém začlenit ji do grafikonu. Starosta Linhart má představu, že by šlo o jednoduchý přístřešek na betonovém perónu. Jako výhodná lokalita se jeví Červená Hospoda. Jednak je to součást Starče, navíc ze samotného městyse je to deset minut pěšky. Stařečtí by tak v hojné míře mohli využívat regionální vlakovou dopravu.


Svým způsobem by zčásti mohla suplovat autobusovou dopravu. Linhart připomněl ještě jednu pozitivní věc: „Jsou tam obecní pozemky, o to by mělo být jednání s drahami jednodušší.“


Podle obyvatelky Starče Vlasty T. je to pozitivní zpráva pro ty, kteří bydlí v Červené Hospodě a v přilehlé části městysu. Podle ní je samozřejmě jednodušší jet přímo do Jihlavy nebo Brna bez přesedání v Okříškách.


Starobylá vlaková zastávka na trati 241 směr Znojmo podle dostupných informací zůstane zachovaná.

Náklady na zastávku odhaduje SŽDC na 9,5 milionů korun.