Malou obec Pozďatín u Třebíče rozezněly rockové tóny v pátek 13. července i o den později. Už potřetí se zde konal benefiční festival Pozďatínská lávka fest s přidruženou akcí Pozďatínské rockování, který je návštěvníky vyhledáván nejen pro lákavý hudební program, ale i též pro rodinnou atmosféru a dobročinnost, se kterou se akce od svého počátku pojí. Jako zlatý hřeb večera vystoupila legenda české hudební scény Michal Ambrož & Hudba Praha. 
 
V předešlých dvou ročnících se totiž podařilo shromáždit a předat souhrnnou částku převyšující 300 tisíc korun těm, kteří naši pomoc potřebují.
V letošním roce schválila rada Mikroregionu Horácko tři kandidáty na podporu: Adélu Palátovou z Třebenic, Blanku Chvátalovou z Třebenic a Stanislava Hájka z Rudíkova. Všichni tři mají konkrétní tělesné postižení a jejich sociální zázemí jim neumožňuje se finančně podílet na nákladech na potřebné pomůcky nebo úpravách v místě bydliště pro kvalitnější, každodenní život.

 „Finanční prostředky byly opět složeny z příspěvků organizátora (minimálně 30 korun z každé zakoupené vstupenky), další prostředky věnovali návštěvníci formou dobrovolných příspěvků. Přispěly i některé obce, soukromé firmy a Mikroregion Horácko,“ poznamenal starosta Pozďatína František Dundel.
 
„Nadace ČEZ pomohla trojici mladých lidí částkou 50 tisíc korun, kterou pohybovými aktivitami dali v aplikaci EPP dohromady její uživatelé. Tímto jim všem děkuji a těší mě, že si pozďtatínský festival drží svou jedinečnou atmosféru naplněnou vůlí pomáhat druhým,“ dodala ředitelka nadace Michaela Ziková.

Darovaná částka pomůže zařídit třeba bezbariérový přístup na zahradu, invalidní WC a další stavební úpravy u Blanky a Standy nebo speciální zdravotnickou pomůcku – komunikátor pro Adélku.