„Výsledek přijímám s velkou pokorou. Je to krásný pocit. Chci poděkovat voličům za důvěru, dále svému týmu. A také novinářům, že byli opět i v druhém kole korektní. A v neposlední řadě soupeři panu Michálkovi, že i z jeho strany šlo o korektní kampaň,“ shrnula úvodní pocity budoucí senátorka, nyní stále ještě starostka Koněšína Hana Žáková.

Našly se vesnice, kde brala dokonce 100 % hlasů - například v Hroznatíně, Chotěbudicích, Kozanech či Přeckově. Žáková byla úspěšnější i ve městech na Třebíčsku. Miroslav Michálek ji předčil pouze v minimu obcí, stalo se tak například v Biskupicích, tam získal bezmála 70%.

„Chtěl bych paní Žákové poblahopřát. Výsledek hodnotím jako drtivou porážku. Na druhou stranu pro mě jako pro člověka dosud politikou nedotčeného jde o cennou zkušenost. Vlastně jsem do toho letos skočil rovnýma nohama, kdežto paní Žáková je už dlouhodobě známá především díky činnosti v mikroregionu, kde jsou desítky obcí,“ zhodnotil výsledek druhého kola senátních voleb třebíčský notář Miroslav Michálek. A jako velké pozitivum vnímá, že se mu podařilo dostat se do druhého kola.