Zahrádkářům vzkázalo, ať zelený odpad ze zahrad vozí do jiných část města, kde je na to nově víc nádob, nebo rovnou do technických služeb. Nabídlo řešení, ovšem méně pohodlné. „Mělo by to i jiné řešení, dát tam kameru a byl by klid. Já každý týden u kontejnerů ještě uklízel, protože to bylo před mou zahradou a kvůli pár pitomcům, co to převraceli a házeli tam, co neměli, budou teď všichni zahrádkáři vyvážet do technických služeb. Děkujeme vám!“ vzkázal radnici na facebooku města Stanislav Vybíral.

Podpořila ho Eva Špačková. „Přesně tak. Pan Vybíral má pravdu. Bude nepořádek všude po strouhách,“ uvedla.

Z jejího dalšího vyjádření je patrné, že má zahrádku v jiné části města a i tam kontejnery chybí. A další z diskutujících připomenul, že v Mánesově ulici jsou kontejnery rovněž stále rozbité a přeplněné.

Kupte si svou popelnici

Problémem se nakonec zabývala tento týden městská rada. Našla další variantu řešení. „Prosíme zahrádkáře v kolonii U Mastníka, aby si pořídili vlastní popelnici na bioodpad hnědé barvy o objemu sto dvacet litrů, nikoliv větší.  Pravidelně každý čtvrtek jim ji budou technické služby vyvážet,“ sdělili radní lidem. 

Popelnici lze podle nich koupit jak v technických službách za osm set korun, tak v jakémkoliv obchodě s hospodářskými potřebami. Na popelnici musí být samolepka bioodpad, k mání je právě v technických službách.

Svoz bude ve vegetačním období každý čtvrtek od šesti ráno, poprvé 6. srpna. „Je ale potřeba postavit popelnici k cestě, která vede kolem kolonie, začíná u ulice u Mastníka, vede kolem rybníka až po výjezd do ulice Jaroměřická. Protože trasou skrz zahrádky svozové vozidlo neprojede. Děkujeme za pochopení,“ uvedli radní.

 Zároveň zahrádkáře prosí, aby ve čtvrtek dopoledne neparkovali na hlavní cestě kolem zahrádek a neblokovali průjezd svozového auta.