„Pokud se nestane něco nepředvídaného, chladit začínáme 16. října, to znamená, že provoz zahájíme v pátek 19. října,“ hlásí na webových stránkách zimního stadionu jeho správce Pavel Vranka.

„Letošní fáze dostavby zimního stadionu bude pokračovat. Zbývá udělat zábradlí na tribuně a závěrečné práce na dlažbě. Co není hotové, jsou záchodky. Ty dokončíme během listopadu,“ vyjádřil se Josef Macháček z budějovické radnice. Podle něj bude částečný provoz možný. „Samozřejmě davy tam pustit nepůjde, ale tréninky městské ligy a hokejistů celkově budou moci probíhat,“ připustil Macháček.

Během letoška byly provedeny stavební práce za 6,5 milionu korun. Kromě zmíněných záchodků a tribuny pro devět stovek diváků ještě dělníci dokončili vnitřní omítky.

Součástí veškerého zařízení zimního stadionu je i nová rolba. Tu měli budějovičtí dříve v pronájmu, od tohoto roku si pořídili na leasing novou v hodnotě dvou milionů, přičemž ve veřejné sbírce se vybralo přes sedmdesát tisíc korun.

Město Moravské Budějovice na dostavbu žádalo i o peníze z evropských fondů. Pokud uspěje, bude z nich zaplacena úprava venkovních prostor.