K vybraným místům patří například panorama královského města Jemnice, zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou, srdce nad Dalešickou přehradou u Hartvíkovic, moravský Karlův most v Náměšti nad Oslavou, ale třeba i méně známá a o to kouzelnější vesnička Dešov. Kdo selfie označí @destinacetrebicsko a přidá#selfiemista nebo#instatrebicsko, může se o své zážitky podělit s ostatními.

Na třebíčském Hrádku vznikla neobvyklá vyhlídka ze tří kruhů. Ty ve svých "průzorech" nabízejí pohled na zdejší památky, poslouží ale také jako lavičky či fotokoutky.
VIDEO: V Třebíči proudí davy lidí na vrch Hrádek. Vznikla tam unikátní vyhlídka

A protože po každém výletu je třeba se odměnit, přichází Destinační kancelář Třebíčsko s dalším s projektem nazvaným Sladké putování. Jde vlastně také o poznávání regionu, zakončené vždy posezením u kávy, sklenky vína a jedinečných zákusků vyráběných z regionálních surovin nebo ručně vyráběné zmrzliny.

Více o obou projektech ZDE.

„Zájemci navštíví během putování například kozí farmu, kavárnu spojenou s galerií nebo kavárnu francouzského typu. Navíc je připravena sběratelská hra. Nejen turisté mohou sbírat razítka a v poslední, dvanácté kavárně obdrží kávu a sladkou tečku zdarma,“ řekla Aneta Šalomounová z destinační kanceláře. Karta na razítka bude k dispozici v zapojených provozovnách a v informačních centrech na Třebíčsku.