O angličtině natáčí youtubová videa, pět let ji přes léto učil na Oxfordské univerzitě. Nyní Bronislav Sobotka, který pochází z Koněšína na Třebíčsku, díky tomu vyhrál živnostníka roku Kraje Vysočina. „Nechci jen učit, chci, aby si lidé angličtinu skutečně zamilovali,“ řekl.

Sobotka, který sám sebe označuje i za nadšeného učitele angličtiny, zároveň zvítězil také v doprovodné kategorii Živnostník roku Srdcař. Ta oceňuje živnostníky, kteří v podnikání překonali různé překážky. „Jsem dyslektik a dysgrafik, byl jsem nestudijní typ. Ve škole mi říkali, ať se nehlásím na vysokou, že nemůže učit někdo, komu to samotnému nešlo. Ale zvládl jsem to a nyní pomáhám lidem se zamilovat do angličtiny,“ vysvětlil Sobotka.

Pro účely fotografa se úkolu voliče zhostil předseda volební komise František Všetečka.
Proč lidi nechodí volit? Protože všichni lžou, bylo slyšet i v Kozlanech

To, že se nevzdal, ocenil i porotce David Kouřil. „Čišelo z něj zapálení pro činnost, které se věnuje. Měl jednoznačně nejlepší sebeprezentaci z krajských finalistů,“ zhodnotil.

Firma z Brodu zabodovala s prádlem

Na druhém místě se umístil Petr Vondrák, který se věnuje oboru vstřikování termoplastů. Bronzovou příčku získala Tereza Černá se svým bezobalovým obchodem.

Dukovanské vinobraní.
Jadernou elektrárnu Dukovany čeká první vinobraní

V kategorii firma Vysočiny se nejlépe umístila havlíčkobrodská Pleas, která vyrábí prádlo. Stříbrným místem porota ocenila firmu MHA z Humpolce. Ta se stará o podporu marketingu. Třetí příčku obsadila společnost Vodaservis ze Žďáru nad Sázavou, která se zabývá technologiemi na úpravu pitné vody.

Vítězové krajských kol postupují do celorepublikového finále. O firmu a živnostníka roku 2021 budou soutěžit 7. prosince na pražském Žofíně. „Nevěděl jsem, že budeme vystupovat, všechny to překvapilo. Možná to ale o to bylo autentičtější. Teď si už zjistím, na co se mám připravit a jaký bude dress code, abych nepřišel jen v kostkované košili,“ s úsměvem dodal Sobotka.