Obyvatele města zprávy o změně adresy překvapují, ale reagují většinou kladně. „Určitě bude lepší mít pobočku na náměstí než například u supermarketu na okraji města,“ říká jeden ze starousedlíků. Jeho slova potvrzuje i žena, která pracuje ve středu města: „Sama ve spořitelně účet nemám, ale pro klienty to bude určitě blíže.“


Někteří obyvatelé Třebíče už ale předpokládají problémy s parkováním.


Centrum zahlcené automobily je totiž letitým problémem. Nad možnostmi Karlova náměstí se zamýšlí i pan František: „Otázkou je, zda bude kde krátkodobě zaparkovat. Bylo to možné v Soukopově ulici za pět korun na půl hodiny. Asi budeme muset stávat na náměstí frontu na přeplněné parkoviště a zaplatit si minimálně hodinu za deset korun. Na dolní straně je nesmyslný způsob parkování, kde nesmí zastavit ani invalida.“


Nové prostory slibují především příjemnější atmosféru pro klienty. Podle Pavly Langové z tiskového centra České spořitelny probíhá v současné době rekonstrukce řady poboček. V interiérech se již ustupuje od klasických přepážek. Namísto nich se zavádí „komunikativnější“ uspořádání se stolky. Prostory na Karlově náměstí prý budou barevnější a modernější.


Co bude se starou budovou, se neví


Další osud současné budovy v Soukopově ulici zatím není jasný. O jejím využití spořitelna nyní jedná.
„Očekávám, že na nové adrese budou naše služby dostupnější veřejnosti. Náměstí má pro nás strategickou polohu,“ sdělila ředitelka třebíčské pobočky České spořitelny Pavlína Dokulilová. Zajímavostí podle jejích slov bude zachování velkého mořského akvária ve vstupní hale.


Spořitelna se na náměstí vrátí po asi 20 letech. Původně totiž sídlila léta společně se státní bankou vedle radnice, a to ve funkcionalistickém objektu architekta Fuchse. Odtud se koncem 80. let přemístila do tehdy nově postavené budovy na Soukopově ulici. Dům, do kterého se spořitelna stěhuje nyní, vlastnil koncern E.On. V prosinci 2004 jej od něj odkoupilo město, v červnu 2006 ho pak prodalo firmě GM Servis.

IVAN PŘIBÍK