Dotazník je možné vyplnit ZDE.

„Hlavním impulzem vytvořit ho byl náš zájem zlepšit dostupnost přímého spojení mezi Třebíčí a Prahou. Prostřednictvím formuláře, který jsme umístili na sociální sítě, bychom rádi zjistili, jestli by cestující uvítali rozšíření o další spoje, včetně těch víkendových,“ uvedl Ondřej Vítů ze společnosti ICOM transport, pod niž TRADO-BUS spadá. Lidé rovněž můžou vyjádřit spokojenost s řidiči nebo navrhnout, co zlepšit.

V dotazníku se dále dopravce ptá, jakému rezervačnímu systému dávají cestující přednost a ve kterých konkrétních časech by měly další spoje přibýt.

Platby kartou

Zájem o dotazník je velký. „K dnešnímu dni se zapojilo téměř tři sta cestujících. Jejich poznatky a názory pečlivě studujeme a postupně je budeme vyhodnocovat k dalšímu postupu. Líbí se nám, že se s lidmi v mnoha věcech shodujeme,“ poznamenal v pátek Vítů.

Jako jeden z příkladů uvedl návrh na zavedení bezkontaktní platby přímo u řidiče nebo požadavek, aby zelený autobus jezdil na trase častěji. Výsledek dotazníku bude sloužit jako podklad pro případnou změnu úrovně služeb a úpravu jízdních řádů. Na otázku, kdy konkrétně lidé pocítí, že je něco jinak, Vítů neodpověděl.

Podstatnou část cestujících v zelených autobusech na této trase tvoří studenti. „Rádi bychom tuto skupinu rozšířili o další segmenty,“ zdůraznil Vítů.

Mezi Třebíčí a Prahou pendluje ještě společnost Tredos. Například v aktuálním jízdním řádu pro pondělí jede mezi Třebíčí a Prahou pět párů přímých autobusových spojů, z toho čtyři zajišťuje Tredos, jeden FlixBus.