„Děti si prověří pohybovou zdatnost na opičích dráhách, ale také třela střelbu. Jde o branný den, takže nebude chybět ani střelba ze vzduchovky, luku a praku. Menší děti pak budou házet tenisákem,“ řekl jeden z organizátor Milan Švestků.

Nebude to ale nejen o pohybu a střelbě, dojde i na další aktivity, které doprovázely pobyt na vojně. „Máme v organizačním týmu i jednoho člena zdravotnické záchranné služby, takže na místě budeme mít i figurínu, na které si děti vyzkouší masáž srdce a umělé dýchání. Chybět nebudou ani další úkony ze zdravovědy,“ popsal Švestků.

Nakonec si účastníci vyzkouší i překlad slov a vět do vojenských šifer. „Na jednom stanovišti si vyzkouší šifrování. Malé děti budou šifrovat pouze jednoduchá slova a budou jim moci pomáhat rodiče, větší pak zašifrují i věty,“ doplnil Švestků.

Kdo by se bál, že je na branný den příliš mladý, nemusí. „Akce je určena pro děti všeho věku, všechny aktivity máme připraveny tak, aby je zvládly i ty nejmenší děti. Co by bylo složitější, s tím jim mohou pomoct rodiče, které je budou doprovázet,“ vysvětlil Švestků.