Diváci se tak mohou těšit na okresní derby mezi domácím celkem a spojeným týmem Jemnice s Moravskými Budějovicemi. „V minulém zápase jsme se přesvědčili, že se s JeMoBu hrát dá. Musíme ovšem vydržet hrát celý zápas aktivně a perfektně dozadu, což se nám minule nedařilo, a proto jsme také ztratili solidní náskok a tím i dva body,“ zalovil v paměti třebíčský kouč Radim Kousal.


„Bude to velmi opatrný zápas. Především mě soupeř v našem první zápase velmi překvapil a dokázal, že ho nesmíme znovu podcenit. Velmi dobře bránil a také využíval našich chyb v rozehrávce, ze kterých většinou skóroval. Doufám, že zápas bude probíhat v duchu fair-play a také, že Třebíč porazíme,“ doplnil hrající trenér JeMoBu Zdeněk Rada.


Pořádající mužstvo Spartaku se krčí na posledním místě v tabulce a bojuje tak o záchranu ve druhé lize. Cílem pro Třebíčské nemůže být jiný než oba své duely zvítězit.


„Hrajeme doma, pokusíme se bodovat v obou zápasech. Nejlépe naplno. Potřebujeme se odpoutat ode dna tabulky, takže nám ani nic jiného nezbývá,“ má jasno třebíčský lodivod.


Soupeře chtějí porazit i podruhé


Svěřence Radima Kousala po derby čeká předposlední tým tabulky Svitavy. „S tímto soupeřem jsme vyhráli hned první zápas sezony. Musím znovu opakovat, že výborná defenziva bude klíčem k úspěchu. Pokud nebudeme chybovat vzadu, tak věřím, že nějaké branky dáme a zvítězíme. Ztrátu bodu považuji za neúspěch,“ netají se šéf třebíčské lavičky.


Kousal se bude muset vypořádat s absencí útočníka Aleše Dokulila, kterého do hry nepustí stehy na hlavě. Otazník visí nad starty Martina Vlacha, Vojty Svobody a Karla Kabelky. „Budeme se snažit postavit zase na tři řady,“ prozradil trenér Spartaku.


Zbývají poslední dva zápasy sezony


Úplně jiné starosti má celek JeMoBu, který se jako nováček pohybuje v klidných vodách ve středu tabulky. „Chceme v Třebíči získat minimálně čtyři body. Jsou to naše poslední dva zápasy v sezoně a body potřebujeme, aby nás týmy pod námi bodově nedostihly,“ zvedá varovný prst kouč JeMoBu.
Ten se svým mužstvem ve druhém představení na turnaji střetne s Táborem. „Soupeře jsme viděli hrát pouze dvakrát. A to, když hrál proti nám, a v týž den, proti Českým Budějovicím,“ řekl Rada.


„Víme, že mají kvalitní útočníky, kteří jsou schopni dát branku z jakékoliv pozice. Jsou také známí svoji velmi tvrdou hrou. Nesmíme je nechat střílet a rychle k nim přistupovat. Tento zápas nás bude hodně bolet, ale jestliže chceme body, musíme to vydržet,“ dodal jemnický lodivod.


I ten bude muset řešit složení mužstva. Chybět budou obránci Luboš Navrátil a Lukáš Janda. „Tím se nám kompletně rozpadla obrana a druhý útok. Z druhé lajny musíme dát centra - Zdeňka Eberleho do obrany. Bohužel nedáme dohromady čtyři obránce a budeme muset celý turnaj odehrát se třemi beky a šesti útočníky,“ prozradil šéf jemnicko-budějovické lavičky.