Spolu s dalšími čtyřiadvaceti historickými automobily projede ve třech etapách, ve kterých urazí celkem 444 kilometrů Vysočinu. „Cílem projektu je především podpora turistického ruchu. Hlavní myšlenkou je propagace kraje Vysočina, jeho měst a obcí na pozadí exkluzivních historických automobilů,“ popsal záměr manažer projektu Evžen Doležal.

„Trasu jsme vybrali tak, aby procházela nejzajímavějšími místy daného regionu. Chceme upozornit na přírodní krásy, technické a historické památky, připomenout tradice i gastronomii. Součástí projektu jsou kromě spanilé jízdy i doprovodné programy ve významných městech,“ upřesnil Doležal.

Na Třebíčsku se kolona historických automobilů zastaví v Náměšti nad Oslavou, Jaroměřicích nad Rokytnou, Ratibořicích a Moravských Budějovicích. Kromě tatry Karla Lopraise budou k vidění takové skvosty jako Delahaye a Renault AX, oba z roku 1909, BMV vyrobené v roce 1939 nebo z novějších Triumph Spitfire 1500 s rokem výroby 1974.

„Začátek akce je naplánován na 8.30 hodin, kdy na Karlově náměstí vystoupí swingová hudba Základní umělecké školy Resonance a mažoretky Cheerladies,“ uvedla mluvčí třebíčské radnice Irena Syrová. Samotný start je naplánován na 9.15 hodin, kdy se na trať vydá první automobil. Jeho cesta povede přes řeku Jihlavu po ulici 9. května, kolem baziliky svatého Prokopa k ulici Marie Majerové ke kruhovému objezdu přes Nárameč, Tasov do Náměště nad Oslavou.

„Završením celé akce bude dokumentární film a exkluzivní CD fotobanka mapující jízdu historických vozidel vždy konkrétním krajem. Současně bude dokument využíván na propagaci krajů, jejich měst a obcí na národních a mezinárodních prezentacích agentury CzechTourism, kterou bude distribuován do dalších zemí,“ uzavřela tisková mluvčí.