Stromy spadlé kvůli silné námraze zastavily provoz na silnicích mezi Ostrovem nad Oslavou a Bohdalcem, z Kněžic do Zašovic, ze Smrčné do Větrného Jeníkova a z Velké Bíteše do Jinošova. Na železniční trati Jihlava – Brno jezdí kvůli stromům na trati náhradní autobusová doprava mezi Zastávkou u Brna a Kralicemi nad Oslavou. Autobusy nahradily vlaky také mezi Žďárem nad Sázavou a Tiškovem, kde spadlé stromy poškodily trakční vedení. Mezi Velkým Meziříčím a Studencem je provoz zcela zastaven, podle webu Českých drah nelze v místě kvůli náledí nasadit autobusy.

Na odstraňování spadlých stromů a zprůjezdnění silnic pracují silničáři společně s hasiči. Hasiči vyjeli podle mluvčí Petry Musilové na Vysočině v noci na dnešek ke 120 zásahům. „Problémy byly hlavně na Třebíčsku a Žďársku, zasahovali jsme například u Rapotic, Želetavy, Jemnice nebo u Moravských Budějovic," řekla mluvčí.

Na rozdíl od jiných krajů silničáře na Vysočině v noci náledí příliš netrápilo. „Kvůli náledí se ozvali řidiči pouze ze Štěpánova nad Svratkou na Žďársku," řekl dispečer krajských silničářů.

Teploty se po ránu na Vysočině pohybovaly kolem nuly, bylo zataženo. Podle meteorologů se dnes na většině území Vysočiny objeví občasné sněžení nebo déšť se sněhem, místy budou srážky mrznoucí. Později budou srážky postupně ubývat. Ojediněle se zejména ve vyšších polohách objeví mrznoucí mlhy.