Zkusit štěstí, prověřit svoji krásu a znalosti mohou i dívky z Třebíčska. Šanci mají všechny neprovdané slečny od 15 do 21 let. Do soutěže je katapultuje přihláška, již do 31. ledna vyplní na internetové adrese www.missjunior.cz.

Pravidla soutěžního klání jsou nekompromisní. Zúčastnit se mohou pouze dívky s českou státní příslušností, nezletilé potřebují souhlas zákonného zástupce. A co se vzhledu týče, nepřípustné je tetování a pearcing. „Soutěžící mají být vzorem svým vrstevnicím. Neumím si představit, že bychom finalistku s potetovaným břichem prezentovali ve školách jako vzor toho, jak má mladá dívka vypadat a vystupovat,“ řekla ředitelka Miss Junior Kateřina Hamrová.

Jak tvrdí, na výšce, váze a rozměrech nezáleží „Chceme charisma, ne ramínko na šaty. Během pohovoru budeme dívky testovat ze znalosti světových jazyků. Naše soutěž dává obrovskou příležitost získat nové možnosti, zviditelnit se. Je však třeba velké míry disciplíny, chuťi na sobě pracovat a dbát rad profesionálů,“ předeslal Hamrová.

Regionální výběrový casting bude podle ředitelky soutěže krásy spojen se školením o zdravém životním stylu, mediálním tréninkem, kurzem líčení. Nemají chybět rady, jak pózovat při focení. „I letos podpoříme slečny z dětských domovů. Při postupu do semifinále jim uhradíme náklady na cestování a stravu. Vítězky celé soutěže se podívají do Bruselu,“ připomněla.

Mezi finalistky se loni probojovala dnes již osmnáctiletá studentka gymnázia Eliška Urbancová z Telče. „Soutěž mi dala zkušenosti, otrkala jsem se. Během půlroku trvání jsme se s děvčaty setkávaly na různých společenských akcích, navštívily jsme pražského primátora,“ zavzpomínala. Podobné zážitky doporučuje i těm dívkám, kterým zatím chybí odvaha do soutěže se přihlásit. Ona sama si letos troufá na Miss Vysočiny.