Téměř čtrnáct dnů trvající akci odstartuje pondělní slavnostní zahájení, které jako každoročně proběhne v budově Fóra. „Připraveny máme známé akce z minulých let, jako je měření krevního tlaku, tuku a cukru, nebude chybět ani nácvik první pomoci. Nově bude prezentována přírodní kosmetika a také přírodní produkty pro zdraví švýcarské firmy. Ke zdravým dnům neodmyslitelně patří i pejsci a canisterapie. K dostání bude i literatura a knížky, týkající se zdravého životního stylu. Ve spolupráci s hotelovou školou připravujeme ochutnávky zdravé výživy a bio potravin,“ uvedla koordinátorka Zdravého města Iveta Ondráčková.


K tradičním partnerům Dnů zdraví už neodmyslitelně patří městská knihovna, Třebíčské centrum, studentský parlament, SK Wellness Jana a oblastní charita.
Součástí zdravého životního stylu je kromě stravy i pohyb. V nabídce letošních Dnů je sportovních aktivit hned několik. V první řadě Běh naděje, který se uskuteční 8. října v Tyršových sadech, Třebíčské centrum nabízí plavání v krytém bazénu Laguna a novinkou je i den otevřených dveří v solné jeskyni Jadran.


„S vlastní iniciativou přišla ředitelka Mateřské školy Čtyřlístek, která se nechala inspirovat loňskou ochutnávkou zdravých pomazánek. Pro rodiče dětí připravila v prostorách školky vlastní mini bio trh,“ doplnila Ondráčková. Dny zdraví budou probíhat od 4. do 17. října. Zahájení je připraveno v budově Fóra v pondělí 5. října od 13.30 hodin, vstup je volný.