„Co se týče vánoční výzdoby, tak ta bude v podobném rozsahu jako v loňském roce. Letos přibude několik nových vyzdobených ulic. Jde o celou ulici Bedřicha Václavka a potom ulice od gymnázia směrem k úřadu práce, tedy ta hlavní třída. Výzdoba čeká i Komenského náměstí. Nově bude nazdobeno i Svojsíkovo nábřeží a dokončena bude ulice Smila Osovského,“ informoval starosta města Třebíč Pavel Pacal.

Letošním dějištěm adventní trhů a vánočního programu nebude Karlovo náměstí. O moc dál to ale nebude. „Centrální výzdoba se přesune na Martinské náměstí, kde bude nazdobena i fara a kostel po domluvě s panem farářem. Připravujeme adventní trhy, v podobném rozsahu jako v loňském roce. Chybět tam nebude betlém, zvonička, nebo malý adventní věnec, který byl součástí výzdoby na Karlově náměstí,“ informoval Pacal.

Ilustrační foto.
Počítače ze střední školy v Moravských Budějovicích pomůžou nově s trasováním

Radnice zatím počítá, že situace umožní uspořádat vánoční trhy. Ty by měly být v podobném rozsahu jako loňské. „Zatím plánujeme program tak jako by žádné omezení nebylo, přiznám se, že máme v hlavě i záložní varianty, s tím, že se rozhodneme podle aktuálního stavu, který v současnosti není příliš dobrý. Konečné rozhodnutí by mělo padnout někdy v polovině listopadu,“ dodal Pacal.

Třebíč bude mít i nový velký adventní věnec, který umístí před Pasáž. „Věnec bude mít průměr pět metrů, měl by být vidět široko daleko a proto ho chceme umístit před Pasáž,“ vysvětlil Pacal. Město plánuje i pronajmout 3D osvětlené modely jelení rodinky, které budou na ulici Znojemská.