V sobotu od 14 hodin uvidí diváci 10 hromadných skladeb, které cvičenci předvedou i na XVI. všesokolském sletu. „Diváci se zde budou moci přesvědčit, jak jednotlivé skladby, které budou provedeny 5. a 6. července v pražské Eden Aréně, nacvičili sokolové z jejich regionu. Každý slet ale bude trochu jiný, chtěli jsme nechat organizátorům co nejvíce prostoru pro realizaci jejich vlastních představ,“ řekla starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Krajského sletu se zúčastní přes osm stovek cvičenců všech generací. Jako poctu 100. výročí vzniku Československé republiky se sokolové rozhodli „obléct“ sokolský stadion do retro stylu. Dominantou bude sletová brána podobná těm, které byly za první republiky na sletových stadionech běžně k vidění. Její délka bude přes 30 metrů a nejvyšší bod bude vysoký přes 7 metrů. Autorem návrhu sletové brány je architekt Lubor Herzán.

Jak jsme žili v Československu. Ilustrační foto
Jak jsme žili v Československu. Představíme 70. léta v Třebíči

„Moc se těšíme na setkání s ostatními sokoly z Vysočiny, a hlavně s diváky, které srdečně zveme. Pečlivě jsme nacvičovali, tak doufáme, že divácká kulisa bude stát za to. Nacvičuji již na čtvrtém sokolském sletu skladbu pro starší žactvo a jsem šťastný, že děti ve věku 13–16 let jsou z nácviku nadšené a na slet se moc těší. Je skvělé, že právě sletová skladba Cirkus bude v Třebíči nejpočetněji zastoupenou skladbou s více než 120 cvičenci,“ dodal s úsměvem za organizátory sletu Martin Zuzaňák.