Silničáři nepřetržitě pluhovali. Komunikace prvních tříd byly kryty chemickým posypem, na ostatních byl aplikován inertní posyp. Přesto ti, kteří ještě neměli přezuto na zimní pneumatiky, jen s obtížemi vyjížděli kopce a zbytečně blokovali dopravu.

Tradičně nejhůře bylo dle slov silničářů směrem na Jihlavu v okolí Předína. Nepříjemně se ale jelo i po silnici z Třebíče do Moravských Budějovic. Místy úzká vozovka byla z poloviny zafoukaná, vítr tvořil ve čtvrtek večer doslova bílou mlhu. Dopravní nehody, kterých se odehrála zhruba desítka, byly způsobeny převážně nepřizpůsobením rychlosti stavu vozovky, několik řidičů skončilo v příkopu, na místě pak zasahovali hasiči.

Ve čtvrtek o půl osmé večer například vyprošťovali kamion, který uvízl u Svatoslavi.

V pátek ve večerních hodinách se zase u Račic střetl vůz zimní údržby s osobním vozidlem mercedes. Vše se naštěstí obešlo bez zranění a s minimální škodou 5500 korun.

Dopravní policisté od pátku nezaregistrovali vážnější zranění. Všechny karamboly měly charakter spíše pomačkaných plechů.

Sobotní svátek 17. listopadu byl na Třebíčsku ve znamení mrazu, rtuť teploměru klesla nejníže z celé Vysočiny – na mínus sedm stupňů celsia.

Vzhledem k tomu, že ustal vítr, zvládli silničáři definitivně odklidit bílé nadělení.

Hlavní tahy, na které je nasazena chemická údržba, byly v sobotu i v neděli převážně oschlé.

Na vozovkách druhých a třetích tříd místy ležela vrstva tajícího sněhu krytá posypem, která postupně odtávala. S tím koresponduje skutečnost, že hasiči od soboty nehlásili výjezd k zapadlému vozidlu.