Před Vánocemi lyže za devět tisíc, nyní za šest. Za příklad třítisícového rozdílu v ceně mohou povánoční slevy, které se v těchto dnech naplno rozjely na Třebíčsku. Většina obchodů láká zákazníky na dvaceti, třiceti i padesátiprocentní pád cen vybraného zboží.


„Snížení cen se už projevilo. Zákazníci nejdou jen po určitém zboží. Prodává se všechno,“ řekl včera Miloš Hlavňa z prodejny sportovních potřeb Solido na Karlově náměstí v Třebíči. I zde právě probíhají slevy na zimní oblečení, lyžařské soupravy a přilby.

Textil i obuv


Zimní výprodej avizují mnohé prodejny obuvi a textilního zboží. Výjimkou nejsou ani nákupy, při nichž si zákazníci odnášejí zboží za polovinu původní ceny. Cedule ve výloze s nápisy „Sleva až 50%“ leckdy vtáhnou do obchodu i kolemjdoucí, kteří původně neměli v úmyslu něco koupit. „Takhle jsem si pořídila kalhoty. Přilákala mě sleva a už byly moje,“ přiznala Eva Konečná.


Snížení cen se nyní dotklo i typicky vánočního sortimentu. S výraznou slevou lze získat ozdoby na stromeček a jiné sváteční dekorace.

„Jednu krabici nových ozdob na příští Vánoce jsem si pořídila. V obchoďáku jsou teď levnější o třicet procent,“ uvedla nejmenovaná zákaznice před obchodním domem na Komenského náměstí. Stejné i vyšší částky za vánoční zboží lidé ušetří i v dalších obchodech, odbyt zboží si naopak pochvalují prodejci.


Výhodné ceny zboží nabízejí také velké obchodní řetězce. Například Interspar hlásí třicetiprocentní slevy na některé hračky, lyžařské vybavení, textil a jiné spotřební zboží. Na klesající ceny pak upozorňují i další supermarkety na Třebíčsku. Po Vánocích zlevňují hlavně domácí potřeby, vánoční kosmetické balíčky, dekorace, hračky a elektrospotřebiče.