Dopravu od nového roku začnou na území Třebíče zajišťovat i projíždějící krajské linky. Platit na nich bude městský tarif. „Cestujícím se tak nabízí například pohodlnější přestupy při kombinaci obou doprav, nebo možnost využívat společného tarifu a slev,” uvedl Miroslav Houška, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a dopravy.

Výběrové řízení na nového provozovatele městských autobusů v Třebíči vyhrál břeclavský Bors, jihlavský ICOM, který s autobusy v Třebíči jezdil pod hlavičkou Trado-MAD, skončil poslední.
Obří zakázka na autobusy v Třebíči: firma byla moc pečlivá, hrozí jí vyřazení

Cestující v třebíčské autobusové dopravě budou moci jezdit regionálními modrými autobusy na jízdné z tarifu MHD v rámci zóny Třebíč. “To například znamená, že na jízdní doklad MHD mohou lidé jet na zastávku Střítežská u STOP-SHOPu modrým autobusem,“ uvedl starosta Třebíče Pavel Pacal.

Řidiči v regionálních autobusech budou při cestě mezi městskými zastávkami uznávat i předplacené jízdní karty třebíčské MHD s vyznačenou časovou platností a doplněním, že se jedná o integrovaný jízdní doklad VDV.

Řidič v Třebíči srazil nezletilou dívku. Z místa ujel
Řidič v Třebíči srazil nezletilou dívku. Z místa nehody ujel

Kartu a odpovídající nálepku bude možné získat na předprodeji MHD Třebíč a bude se týkat půlročního a ročního jízdného.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Ulicemi Třebíče opět jezdí vánoční autobus

Zdroj: Deník/Milan Krčmář